Wybuch gazu w domu jednorodzinnym. Matka z dzieckiem w szpitalu

Ulatniający się gaz z przyłącza od butli do kuchenki sprawił, że doszło do jego wybuchu. Poszkodowane zostały dwie osoby.

Do zdarzenia doszło w niedzielę wieczorem w miejscowości Częstoborowice w powiecie świdnickim. Służby ratunkowe zostały poinformowane o wybuchu gazu w domu jednorodzinnym. Na miejsce natychmiast skierowano straż pożarną z Rybczewic, Częstoborowic, Piask i Świdnika, zespoły ratownictwa medycznego oraz policję.

Jak wyjaśniał nam at. kpt. Paweł Ostrowski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdniku, gaz zaczął się ulatniać w wyniku nieszczelności na połączeniu butli z kuchenką. Kobieta usiłowała zakręcić butlę, jednak wytworzyła się iskra w wyniku której doszło do wybuchu. Ostatecznie dopływ gazu udało się odciąć mężowi kobiety.

Na szczęście wybuch nie spowodował pożaru, nie ucierpiała też konstrukcja budynku. W zdarzeniu poszkodowane zostały dwie osoby. Kobietę oraz 11-letnie dziecko przetransportowano do szpitala. Jak nas poinformowano, nie doznały one poważniejszych obrażeń ciała.

2018-07-30 11:31:34
(fot. ilustr. pixabay.com)

Zobacz również

3 komentarze

  1. Eutanazja Ksantypa

    Coś mi tu śmierdzi, tylko nie wiem w którym kościele – napisano, że: „Kobieta usiłowała zakręcić butlę, jednak wytworzyła się iskra w wyniku której doszło do wybuchu”.
    Skąd ta iskra? Człowiek nie elektryzuje się, aż tak, żeby wytworzyć iskrę przeskakującą z dłoni na zawór butli, który jak wiadomo jest wykonany z materiałów nie powodujących iskrzenia, .

    • A no człowiek potrafi wytworzyć taka iskrę, nawet w momencie kiedy się tankuje samochód a człowiek jest na elektryzowany potrafi to stworzyć pożar!

  2. Głupie tłumaczenie .Gdyby tak iskry powstawały to juź nie jeden dom by poleciał w powietrze.Na wsi są prawie w każdym domu kuchenki na gaz z butli a tylko tam dochodzi do wybuchu gdzie jest niestarnnie połączone lub w samej kuchence bo tam też mogą powstać nieszczelności.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska
Zlot charytatywny na rzecz Lubelskiego Schroniska Dla Zwierząt
Zespół Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej zaprasza na przesłuchania
W weekend odbędzie się Festiwal Mieszkańców Kośminka