Wybrano najlepsze fotografie prezentujące piękno naszego regionu. Nagrodzono też laureatów konkursu filmowego (zdjęcia)
19:42 10-12-2024 | Autor: redakcja
We wtorek w Lubelskim Centrum Konferencyjnym odbyła się uroczystość podsumowująca IV Ogólnopolski Konkurs Filmowy oraz XIII Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny „Lubelskie. Smakuj życie!”. Podczas wydarzenia wręczono laureatom nagrody oraz wyróżnienia. Niespodzianką dla uczestników był występ Anety Ćmiel i Michała Rudnickiego, bardziej znanych jako Antoni i Stefcia. Są to główni bohaterowie miniserialu promującego Muzeum Zamoyskich w Kozłówce.
W tym roku do konkursu fotograficznego wpłynęło 151 zgłoszeń zarówno od mieszkańców województwa lubelskiego, jak też osób z regionów Polski, które to odwiedzając nasz region wykonali ciekawe zdjęcia. A tych łącznie nadesłano aż 759. Tradycyjnie już dominowały kadry pięknej przyrody Lubelszczyzny. Prace oceniano w trzech kategoriach: fotografia artystyczna, przyroda i wydarzenie. Najwyżej oceniono zdjęcia: „Na początku był chaos”, „W blasku wschodzącego słońca” oraz „Scandinavian airshow skycats wingwalker”. Autorzy otrzymali karty zakupowe o wartości 2000 zł. Były też nagrody za II i III miejsce, o wartości odpowiednio 1500 i 1000 zł.
Jeżeli chodzi o konkurs filmowy, należało zaprezentować swoje pomysły na filmy, które nie tylko ukazują piękno regionu, ale także przyciągają uwagę potencjalnych turystów. Jak zaznaczano podczas ogłaszania wyników, z roku na rok nadsyłane filmy są coraz lepsze. Autorzy skupili się zarówno na atrakcjach Lubelszczyzny, lokalnych tradycjach a także unikalnych smakach regionu.
Wszystkie nagrodzone i wyróżnione zdjęcia można oglądać na wystawie pokonkursowej w holu głównym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego przy ul. Artura Grottgera 4 oraz na stronie Departamentu Promocji Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego.
Galeria zdjęć
(fot. UMWL, lublin112.pl)
Za malo miejsca, zeby podac nazwiska zwyciezcow prznajmniej tych z miejsc 1-3?
kocham fotografię, lubię docenić dobre zdjęcia, ale to, że cała masa „pięknych zdjęć” jest poddawana obróbce i wówczas pokazywana jest dla mnie kaleczeniem rzemiosła – zrób zdjęcie i pokaż jakie cudo uwieczniłeś – to trochę jak piękno kobiety pod warstwą chemii….
a ileż to co2 kosztowało planetę to to xD
te zdjęcia nadają się do kalendarza ewentualnie atlasu zwierząt a nie do promowania naszego regionu.