690 680 960

Wybrał się z żoną na grzyby. Kobieta wyszła z lasu, mężczyzna zaginął

Wczoraj starsze małżeństwo wybrało się do lasu na grzyby. Kobieta po wyjściu z lasu liczyła, że za chwilę pojawi się jej mąż. Kiedy mężczyzna długo nie wracał, zostały zaalarmowane służby ratunkowe.

Wczoraj popołudniu bialscy policjanci otrzymali zgłoszenie o zaginięciu 70-letniego mieszkańca gminy Rokitno. Mężczyzna wspólnie z żoną wybrał się na grzyby. Kobieta wyszła z lasu wcześniej licząc, że mąż za chwilę również wróci do domu. Gdy tak się nie stało zaalarmowała rodzinę.

Mundurowi posiadali informację, że 70-latek cierpi na zaniki pamięci, traci orientację w terenie i wymaga stałej opieki. Policjanci natychmiast przystąpili do poszukiwań. Ponieważ istniała realna obawa o zdrowie i życie mężczyzny, w janowskim komisariacie ogłoszono alarm. W działaniach uczestniczyli też policjanci Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej oraz terespolskiego komisariatu.

W działaniach wspierali ich funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Bohukałach i Janowie Podlaskim, oraz druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rokitnie, Olszynie i Janowie Podlaskim. W poszukiwaniach wykorzystywany był również specjalistyczny sprzęt m.in. noktowizor i kamera termowizyjna.

Przed godziną 18 funkcjonariusze straży granicznej z placówki w Bohukałach odnaleźli zaginionego. 70-latek znajdował się w rejonie rzeki Bug na terenie sąsiedniej miejscowości. Był wyczerpany. Mężczyzna przekazany został wezwanej na miejsce załodze karetki pogotowia.

(fot. Policja)

6 komentarzy

 1. Tylko pogratulować rozsądku i wyobraźni – wyprawić sie na grzybobranie w rozległym lesie wraz z 70-latkiem cierpiącym na zaniki pamięci, tracącym orientację w terenie i wymagającym stałej opieki…

 2. Nico chyba masz rację , bo nikt normalny w tej sytuacji by tego nie zrobił. Była świadoma tego co może się stać jak się od siebie oddalą.

 3. Brawo Strażnicy z Bohukał, dobra robota!

 4. A po ** takie osoby idą do lasu!!!

 5. Ludzie czy Was już porypało? Dwoje starszych zchorowanych ludzi poszło na grzyby do lasu! A
  Wy tu wyjeżdżacie z patologią. Co wszyscy starsi ludzie to patologią? Wasi rodzice, dziadkowie to też patologią?
  W tym wieku to wszyscy mają jakieś defekty. Wy też będziecie taką patologią. Cymbały!

Kursy walut

 • USD 4.2803zł -1.04%
 • GBP 5.2838zł -0.83%
 • EUR 4.7079zł -0%
 • CHF 4.7147zł -0.16%

Polub nas