Wtorek, 23 kwietnia 202423/04/2024
690 680 960
690 680 960

Wszystkie drogi wojewódzkie w regionie są przejezdne. Miejscami może zalegać śnieg i błoto pośniegowe

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie informuje, że wszystkie drogi wojewódzkie, którymi administrujemy, są według danych z godziny 6:00, przejezdne. Miejscami może zalegać na jezdni śnieg i błoto pośniegowe.

Obecnie na drogach wojewódzkich w woj. lubelskim pracuje 36 sztuk sprzętu do zwalczania śliskości zimowej oraz zapewnienia przejezdności na drogach.

Według raportów dyżurnych zimowego utrzymania dróg z 17 obwodów drogowych, zajeżdżona cienka warstwa śniegu występuje na drogach wojewódzkich w okolicy: Annopola, Biłgoraja, Bychawy, Fajsławic, Frampola, Jabłonnej, Janowa Lubelskiego, Milejowa, Niedrzwicy Dużej, Potoku Górnego, Skierbieszowa, Szczebrzeszyna, Tarnogrodu, Trawnik, Trzydnika Dużego, Zamościa, Zwierzyńca i Żółkiewki Osady.

Zajeżdżony śnieg i błoto pośniegowe kierowcy mogą spotkać na drogach w okolicy: Majdanu Sopockiego, Różańca, Sadłowic i Tomaszowa Lubelskiego.

Nawierzchnia czarna z lokalnie występującym błotem pośniegowym występuje w okolicach: Bochotnicy, Józefowa nad Wisłą, Karczmisk Pierwszych, Kodnia, Komarówki Podlaskiej, Ludwina, Nałęczowa, Opola Lubelskiego, Parczewa, Poniatowej, Przybysławic, Radzynia Podlaskiego, Siemienia, Sławatycz, Sosnowicy, Świeciechowa, Wąwolnicy, Wisznic, Włodawy, Woli Uhruskiej i Wrzelowca.

Nawierzchnię czarną lokalnie śliską kierowcy spotkają w okolicach: Bełżyc, Chodla, Dołhobyczowa, Dorohuska, Dubienki, Horodła, Hrubieszowa, Kraśnika, Łaszczowa, Nowosiółek, Urzędowa i Wojsławic.

Kierowców prosimy o dostosowanie prędkości do warunków jakie spotkają na drogach oraz o rozwagę i uwagę. Szczególnie muszą oni zachować ostrożność w okolicach zbiorników wodnych, rzek, pól, łąk i lasów gdzie występująca różnica temperatur oraz mgła może doprowadzić do powstawania śliskości na drodze.

(fot. lublin112.pl)

Jeden komentarz

  1. Sukces na miarę wygrania przetargu na kolejne bloki dewelozuka, dobę PO opadach no k… można?

Z kraju