Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

Wstępne podsumowanie majówki na drogach regionu. 7 osób nie żyje, 32 zostały ranne

Lubelscy policjanci podsumowali wstępnie tegoroczną majówkę. Na drogach regionu zginęło 7 osób, 32 zostały ranne, zatrzymano 159 nietrzeźwych kierowców.

Z policyjnych statystyk wynika, że od 27 kwietnia do 5 maja doszło łącznie do 30 wypadków, w których śmierć poniosło 7 osób, a 32 odniosły obrażenia.

W 11 wypadkach brali udział motocykliści. W tych zdarzenia 10 osób zostało rannych, jedna osoba zginęła. Z kolei rowerzyści byli uczestnikami 5 wypadków, w których 4 osoby zostały ranne, zaś jedna poniosła śmierć. W tym okresie doszło także do trzech potrąceń pieszych. Policjanci zatrzymali 159 nietrzeźwych kierujących.

Podczas ubiegłorocznego weekendu majowego, który trwał krócej, bo od 28.04 do 3.05., odnotowano 17 wypadków, w których zginęło 5 osób, zaś 20 zostało rannych.

2018-05-06 11:37:51
(fot. lublin112.pl)

16 komentarzy

 1. Jaki jest sens podsumowywać majówkę jak do końca dnia jeszcze daleko a włóczykijów jeszcze pełno na drogach?
  „Nie chwal dnia przed zachodem słońca” choć już wiadomo, że nie będzie co chwalić.

  • Dlatego to jest podsumowanie wstępne.

   • W jakim celu podsumowanie wstępne skoro ostatniej doby zginęło 11 osób? Czyżby miało przemówić do rozumu co poniektórym? Jak widać, nie zadziałało.

 2. Jeszcze paru pijaków się zatrzyma.

 3. A prawie wszystkie wypadki spowodowane tylko przez to, że nie można było wyruszyć w podróż trochę wcześniej i dojechać bezpieczniej i spokojniej.

 4. do każdej rodziny przyjedzie premier aby złożyć kondolencje

  • Wisienka na torcie

   Jeśli trafi się młoda wdowa, kondonlencje jak najbardziej wskazane.

 5. ponad 3200 pijanych kierowców zatrzymano to jest nie koniec to są piękne statystyki dla policji wykrywalność z 40 do 50 procent

  • A moze zmienic pilityke rzadzenia w tej niebieskiej formacji????moze zamiast kija dac przyslowiowa marchewke.???? Jak sie ludziom wolne zabiera w ich ustawole wolne zeby wykazywac wiecej patroli to i moze dac ludzim tez zarobic to beda bardziej zaangazowani w robote.a nie tylko oddac dzien za dzien i to w czasie kiedy ludziom ni hu hu nie pasi .bo z dzieckiem w roku szkolnym na tygodniu nigdzie nie pojedzie.jak ojca, matki policjantki ni ma w domu kiedy reszta sasiadow pali grile z dziecmi ,znajomymi.niech ten policjant policjantka choc tyle ma ze jak nie ma jej-jego dla rodziny to choc niech rodzina odczuje to w portfelu.jak to mowia z niewolnika nie ma pracownika.moze to tedy droga?????panowie komendanci?????

  • 50% wykrywalności? Skąd te dane? Jeżdżę autem od prawie 10 lat i nigdy nie zdarzyła mi się kontrola trzeźwości. Ani razu. Raptem kilka razy kontrola dokumentów. Jak wykrywalność nietrzeźwych kierowców wynosi z 5% to góra.

   • Tytus - (ten z kompletu od Tomka i A'tomka)

    Potwierdzam – od 6 lat nawet tzw. rutynowej kontroli nie maiłem, a na licznik wbijam 8 -12 tauzenów kilometrów miesięcznie

 6. yak nie rozumiesz na wykrywalność policji składają się rozboje.zabójstwa. kradzieże pijani kierowcy itp

 7. Wiesław Mistal

  policja swoją wykrywalność ma w całości na różnych razem wziętych dokonanych przestępstw np na 1000 wykryje 500 to mamy 50 pr. ale w niektórych sprawach np wlamaniach do altanki na 1000 wykrywa 50 to jest 5 pr.iwtedy pomaga Rd o może być .ze wykrywalność z 40 pr dojdzie chwilowo do50pr..a że byłem kontrolowany przez rd to co innego.to nie stp

 8. Tytus tych na komputerze nie zatrzymuja