690 680 960

Wspólne kontrole policji i MPK. Sprawdzają trzeźwość kierowców i maseczki na twarzach pasażerów

Od kilku dni na terenie Lublina prowadzone są działania związane z kontrolą trzeźwości kierowców pojazdów komunikacji miejskiej. Jednocześnie sprawdzane jest, czy pasażerowie stosują się do obowiązku zakrywania ust i nosa.

W tym tygodniu na terenie Lublina rozpoczęła się wspólna akcja policji oraz Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. Funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego, wraz z pracownikami nadzoru ruchu przewoźnika, prowadzą kontrole trzeźwości kierowców autobusów i trolejbusów, sprawdzają również, czy pasażerowie stosują się do obowiązku noszenia maseczek. Głównym celem działań jest zapewnienie bezpieczeństwa osób podróżujących pojazdami komunikacji miejskiej.

Jak ustaliliśmy, jeżeli chodzi o kontrole trzeźwości kierowców, są one realizowane cykliczne. Mają one charakter prewencyjny. Podczas pierwszych dni działań, sprawdzono kilkudziesięciu kierujących autobusami. Wszyscy byli trzeźwi.

W przypadku kontroli pasażerów pod kątem przestrzegania obostrzeń sanitarnych, działania mają na celu przypomnienie im o obowiązku zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki. Nie bez znaczenia są też sygnały pasażerów, którzy skarżą się, że niektóre osoby podróżują bez maseczek. W tym przypadku kontrole ów fakt potwierdziły. Tego typu działania mają być powtarzane cyklicznie.

(fot. lublin112/zdjęcie ilustracyjne)

69 komentarzy

  1. Powinni zacząć kontrolować busy do Świdnika z firmy: przewozy24. Tam noszący maseczki są wyjątkami.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska
Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!