Piątek, 14 czerwca 202414/06/2024
690 680 960
690 680 960

Wspiął się na wagon i dotknął trakcji kolejowej. Nietrzeźwy 14-latek chciał sprawdzić, czy jest pod napięciem

Z obrażeniami ciała do szpitala trafił 14-letni mieszkaniec gminy Trawniki. Chłopiec wspiął się na wagon i dotknął trakcji kolejowej.

Do zdarzenia doszło w niedzielę około godziny 17:30 na stacji kolejowej w Trawnikach. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie, z którego wynikało, że nastolatek został porażony prądem. Chłopiec z obrażeniami ciała znajdował się na dachu wagonu kolejowego.

Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego, straż pożarna i policja. Jak ustalili policjanci, 14-letni mieszkaniec gminy Trawniki w obecności swoich znajomych wspiął się na wagon i dotknął trakcji kolejowej. Z relacji znajomych wynikało, że chciał sprawdzić, czy znajduje się ona pod napięciem.

Dzięki pomocy strażaków udało się zdjąć poszkodowanego z wagonu, a następnie przekazano go zespołowi ratownictwo medycznego. Chłopcu udzielona została pomoc medyczna i w stanie przytomnym z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala w Lublinie. Badanie alkomatem wykazało, że był nietrzeźwy i miał ponad promil alkoholu w organizmie. Policjanci prowadzą czynności w sprawie tego wypadku.

(fot. Policja Świdnik)

Autor: redakcja

29 komentarzy

 1. No ale jest w końcu prąd czy nie ma;)?? Niech napisze bohater hahaa

 2. Szkoda,że tak się to skończyło.Amen.

 3. Czyli jakieś niewielkie napięcie musiało tam być, skoro przeżył. Miał szczęście.

 4. Oczywiście miało być 3 kV mój błąd . Jak na razie bo chcą zrobić 25kV

  • Ta zmiana akurat nie nadejdzie prędko, 30-40 lat aż obecny tabor pod 3kV będzie się nadawać tylko do muzeum.

  • W sieciach dystrybucyjnych jest 15kV a przesyłowych 110kV, 220kV i 400kV wiec te 25kV to nie jest coś dużego. Jak to się mówi w energetyce średnie napięcie :).

 5. Twój kozioł ofiarny

  Karma wraca frajerze

 6. Nowy kwiat za 500+ inteligencją poraża

 7. Czyli nie była pod napięciem

 8. trakcja to jest śmierć
  tory to jest przyszłość

Z kraju