Niedziela, 21 lipca 202421/07/2024
690 680 960
690 680 960

Wskazali, którą trasa przemieszcza się pirat drogowy. Stracił prawo jazdy na 3 miesiące

Surowe konsekwencje zbyt szybkiej jazdy w terenie zabudowanym spotkały czterech kierowców. Mężczyźni wpadli w trakcie pomiaru prędkości prowadzonego przez policjantów z chełmskiej drogówki.

Do policjantów ruchu drogowego docierały od pewnego czasu sygnały o kierowcy toyoty, który jeździ brawurowo lekceważąc obowiązujące przepisy. Zgłaszający wskazali czas i trasę, którą zazwyczaj się przemieszcza. W miejscu tym pojawili się chełmscy policjanci.

– Tą sprawą zajęli się policjanci z chełmskiej grupy „Speed” prowadząc pod koniec tygodnia pomiar prędkości w miejscowości Parypse w gminie Chełm. Zwrócili uwagę na pojazd, który nieprawidłowo wykonywał manewr wyprzedzania i przemieszczał się z prędkością ponad 100 kilometrów na godzinę w terenie zabudowanym. Jak się okazało była to toyota, za której kierownicą siedział 20-latek z powiatu chełmskiego. Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy na 3 miesiące i nałożyli na niego wysoki mandat. Za popełnione wykroczenia jego konto zasiliło też 18 punktów karnych – relacjonuje komisarz Ewa Czyż z chełmskiej Policji.

Podobnego wykroczenia w tym dniu dopuścili się jeszcze trzej inni kierujący, którym policjanci z drogówki zatrzymali prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 kilometrów na godzinę w terenie zabudowanym.

– Apelujemy o zachowanie rozsądku na drodze i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Pamiętajmy, że to również od nas samych zależy czy bezpiecznie dotrzemy do celu – dodaje komisarz Ewa Czyż.

11 komentarzy

  1. I spoko. Może coś do tego pseudokierowcy dotrze zanim zabije siebie lub co gorsza kogoś.

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport