Środa, 21 lutego 202421/02/2024
690 680 960
690 680 960

Wrócili z Włoch z przeziębieniem i gorączką. Dwie osoby poddane szpitalnej kwarantannie w Lublinie

Blisko 60 mieszkańców województwa lubelskiego jest sprawdzanych w kierunku możliwości wystąpienia u nich objawów koronawirusa. Dwie osoby trafiły do szpitala i zostały poddane kwarantannie.

Do Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 przy ul. Staszica w Lublinie trafiły dwie osoby, które objęto kwarantanną w związku z podejrzeniem koronawirusa. Jak zapewniają przedstawiciele szpitala, są to rutynowe działania w tego typu sytuacji. Chodzi o to, że obie osoby wróciły niedawno z Włoch, gdzie potwierdzono już już kilkaset przypadków zachorowań. Do tego pacjenci posiadają objawy infekcji układu oddechowego jak też gorączki.

Obie osoby przebywają w klinice chorób zakaźnych, są też izolowani. Od pacjentów pobrane zostały próbki, które wysłano do Państwowego Zakładu Higieny w Warszawie. Tam zostaną przeprowadzone badania, których wyniki dadzą ostateczną odpowiedź, czy osoby te zarażone są koronawirusem. Na chwilę obecną pewne jest, że kwarantanna obu osób potrwa przynajmniej dwa tygodnie.

Służby sanitarne prowadzą również obserwację kilkudziesięciu mieszkańców naszego regionu, jednak w tym przypadku nie było konieczności ich umieszczania na oddziale szpitalnym. Wszystkie z nich wróciły z Włoch, nie noszą jednak niepokojących objawów choroby. Części z nich zalecono kwarantannę domową, czyli ograniczenie się od kontaktu z innymi osobami. Na bieżąco monitorowany jest stan ich zdrowia. Jak zapewnia sanepid, do tej pory w województwie lubelskim nie potwierdzono żadnego przypadku zarachowania na koronawirusa.

(fot. pixabay – zdjęcie ilustracyjne)

23 komentarze

  1. Komentarze na poziomie rynsztoku. Wiedza na poziomie małego dziecka. Co za serwis…

  2. Ziemia zaczyna się oczyszczać widzę… Za dużo ciepła produkujemy więc to naturalne, że rozwinęły się wirusy. Ziemia sobie poradzi, to jest dobrze Przemyślane.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo