Czwartek, 30 maja 202430/05/2024
690 680 960
690 680 960

Wracają loty z Lublina nad morze. Połączenie będą obsługiwać LOT i Ryanair

Połączenie, które powstało z myślą o turystach, zarówno tych udających się z naszego regionu nad morze, jak też chcących zwiedzić Lubelszczyznę będzie obsługiwane trzy dni w tygodniu. Loty ze Świdnika do Gdańska będą realizowane przez dwóch przewoźników.

Jeszcze w tym miesiącu z Portu Lotniczego Lublin uruchomione zostaną loty do Gdańska. Na początku połączenie będzie obsługiwał nasz narodowy przewoźnik, czyli Polskie Linie Lotnicze LOT. Obecnie samoloty startują w soboty o godz. 8:40, jednak od końca marca  loty realizowane będą raz w tygodniu, w każdą niedzielę o godz. 10:45.

Wraz z początkiem maja pasażerowie będą mogli latać ze Świdnika nad morze już trzy razy w tygodniu. Wszystko dlatego, że na obsługę trasy zdecydował się również Ryanair. Irlandzki przewoźnik zapowiedział właśnie uruchomienie trzech trasy krajowych. Kolejne z nich to Szczecin – Modlin i Kraków – Olsztyn.

Połączenie ze Świdnika do Gdańska będzie realizowane od 2 maja w poniedziałki o godz. 9:45 i piątki o godz. 14:40. U obu przewoźników lot ma trwać godzinę i 15 minut. Ceny biletów zaczynają się od ok. 50 zł w przypadku Ryanaira oraz ok. 100 zł jeżeli chodzi o LOT. Oznacza to, że połączenie będzie konkurencyjne zarówno wobec kolei, jak też przejazdów autobusowych.

W przypadku pociągów, najszybsze z nich pokonują trasę w niecałe 5 godzin, w tym ujęto przesiadkę, gdyż nie ma bezpośredniego połączenia między miastami. Ceny biletów wynoszą ok. 150 zł w II klasie, oraz ok. 250 zł w I klasie. Bezpośredni autobus z Lublina nad morze to ponad 8 godzin jazdy i koszt biletu 90 zł.

Rejsy między Gdańskiem i Lublinem były realizowane od 2013 do maja 2015 roku, następnie wznowiono je po sześciu latach przerwy, w kwietniu 2021 roku. Wówczas trasa była obsługiwana dwa razy w tygodniu i cieszyła się dużym zainteresowaniem pasażerów.

(fot. Tomasz Kozyra / Port Lotniczy Lublin)

13 komentarzy

 1. Cieee chorobaaaa !!!

  Wszystko drożeje w zastraszającym tempie, paliwa tez, wiec jak i bilety nieprzyzwoicie zdrożeją,
  to nielicznych będzie stać pofruwać se, jak te jakie jaskółeczki.

 2. Studętkom jezdem to se wiem, że...

  I pomyśleć, że zaczęło się od tego s… syna Putina, któremu przyśniła się mocarstwowość.
  A potem już „goście” zewsząd (z Ukrainy w szczególności) i polskie: zastaw się, a postaw się…

 3. w imię czego wznawiają? żeby jeszcze bardziej zadłużyć to lotnisko? od samego początku przynosi mega straty! za które my PODATNICY płacimy! no ale tak to jest jak się „megalomana” u władzy a tfuuu:/

 4. EmerytPolicyjny

  Fajne lotnisko, nawet. Tylko szkoda, że Celnicy są wredni I źle się zachowują w stosunku do pasażerów, którzy nie mają żadnej kontrabandy :((.

 5. W sumie dobre by były loty jednio dniówkę np Lecisz w pon z Lublina o 7 i wracasz w pon o 19

 6. antysóldrogowa

  Szkoda że nie ma lotów takich jednodniowych, np. 8 rano z Lublina do Oslo i powrót o 20:00,
  Tam nie marnują tysięcy ton soli, tak jak wczoraj u nas z rana. Sól się powinno sypać jak jest lód, a nie na puszysty śnieg, który za kilka godzin zniknie. Na to mają pieniądze?

  • Lublin stać na powiększenie długu miasta.

   • antysóldrogowa

    Szkoda że włodarze miasta nie biorą przykładu ze Szwecji.
    Ale nie musi być koniecznie Szwecja, np. takie Zakopane.
    Tam bardzo rzadko sypią sól.

 7. Ale przecież są cały czas loty do Gdańska. Czemy artykuł w tonie jakby był powrót?

 8. Fajnie, że pojawiło się to połączenie i w takiej cenie. Z przyjemnością skorzystam.