Wtorek, 16 kwietnia 202416/04/2024
690 680 960
690 680 960

Wracają Juwenalia Politechniki Lubelskiej. Wśród gwiazd są m.in. Bajm, Tribbs, ReTo, Guzior, O.S.T.R. i Gibbs

Trzy tygodnie pozostały do rozpoczęcia tegorocznych Dni Kultury Studenckiej w Lublinie. Oczywiście nie zabraknie barwnego korowodu, licznych koncertów znanych i lubianych wykonawców a także wydarzeń towarzyszących.

Po czteroletniej przerwie w Lublinie znów odbędą się Juwenalia Politechniki Lubelskiej. Ta kultowa dla miasta i studentów impreza została zaplanowana w dniach 5 i 6 maja na terenach zielone uczelni. Tradycyjnie już, wydarzenie rozpocznie się od symbolicznego przekazania kluczy do miasta. Następnie z placu Litewskiego wyruszy barwnym korowód, który przemaszeruje przez miasto w rejon ul. Nadbystrzyckiej. Tam już na całego ruszy dwudniowa zabawa.

W czwartek organizatorzy przedstawili wykonawców, którzy pojawią się na scenie. Pierwszego dnia zagrają: Tribbs, Kubańczyk, ReTo i Guzior, natomiast w sobotę imprezę będą rozkręcać O.S.T.R., Gibbs oraz Beata Kozidrak z zespołem Bajm. Zagrają również zwycięzcy Przeglądu Kapel Studenckich. Trwają jeszcze rozmowy z dwoma znanymi wykonawcami, jednak do czasu ich sfinalizowania, samorząd studencki nie zdradza o kogo chodzi.

-Ta impreza wpisuje się w święto Politechniki Lubelskiej, która powstała 13 maja 1953 roku i obchodzi właśnie 70-lecie. Mam nadzieję, że te dwa dni imprezy spowodują, że poczujecie to, co jest najważniejsze w życiu studenckim – tą atmosferę bycia razem, bycia wspólnie, dla dobra Politechniki, miasta Lublina, województwa i kraju. Mam nadzieję, że to święto studentów Politechniki Lubelskiej odbędzie się godnie i z szacunkiem – zwrócił się do studentów prof. uczelni dr. hab. Paweł Droździel zapraszając jednocześnie do udziału w imprezie wszystkich mieszkańców.

Oczywiście Juwenalia to nie tylko koncerty. Odbędzie się także wiele wydarzeń towarzyszących. Pierwsze z nich, Before Party z Bublin Jechane ma mieć miejsce już dziś w klubie „Serce”. Kolejnymi wydarzeniami są: Przegląd Kapel Studenckich, Igrzyska Piwne, Turniej Piłki Nożnej na Orliku Politechniki Lubelskiej, Amerykańska Domówka w Klubie Studenckim „Kazik”, Wielkie Grillowanie na „Kwadracie”, Wielka Pobudka oraz Jeden z Polibudy. To wszystko po to by odpowiednio wejść w klimat tegorocznych Juwenaliów Politechnik Lubelskiej. Szczegóły poszczególnych wydarzeń będą przedstawiane na bieżąco przez organizatorów za pomocą social mediów uczelni.

W korowodzie swój udział zapowiedzieli również samorządy studenckie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji. Obecnie trwa przyjmowanie propozycji na jego temat przewodni.

(fot. lublin112)

23 komentarze

 1. Zakażeń chińską chrypką nie będzie, a i „bracia” się huku nie przestraszą. 🙂 Śpij dalej Polaku i jesienią zagłosuj na POPISLSD2050KORWIN 🙂

 2. A mieszkańcy to co znowu mają nie spać, bo imprezy pod gołym niebem niosą hałas dla prawie całego miasta. Dlaczego trwają do tak późnych godzin nocnych, po których jeszcze pijane towarzystwo łązi przez godzinę po miescie. Mogą zacząc o 15tej i skończyć o 22, czy nie mogą. Nie rozumiem dlaczego mieszkańcy miasta mają cierpieć bo studenty chcą się bawić, niech się bawią ale nie kosztem mieszkańców .
  Cały maj do bani przez te imprezy kolejnych uczelni

 3. Lubelska patologia z okolicznych wsi i PGR-ów będzie się bawić! Jak mówisz Lublin od razu widzę chamstwo, patologię, ubóstwo, bród i megalomanię!

  • Lubelska patologia z okolicznych wsi i PGR-ów będzie się bawić!
   A co z rdzennymi/prawilnymi Lubelakami co mają krzywe gęby i wyglądają jak by się mnożyli tak żeby wszystko pozostało w rodzinie.

 4. Sierpem i młotem w „studencką” hołotę!
  Te imprezy nie mają nic wspólnego ze studentami!
  3/4 to patusy z każdego kanału wyłażą i lezą tam za darmo. Gdyby to były imprezy studenckie to był by zamknięte. Tfu na patusów 500 plusów!

Z kraju