690 680 960

WOT: Zmiana statusu do natychmiastowego stawiennictwa żołnierzy

Dla wsparcia administracji państwowej i samorządowej realizującej zadania przyjęcia uchodźców z Ukrainy wprowadzono nowy status do natychmiastowego stawiennictwa dla żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej – informuje płk Marek Pietrzak rzecznik prasowy WOT.

Żołnierze brygad OT z województw: podlaskiego, lubelskiego i podkarpackiego mogą zostać wezwani do jednostek wojskowych w czasie krótszym niż 6 godzin. Żołnierze pozostałych brygad OT mogą zostać wezwani do jednostek wojskowych w czasie krótszym niż 12 godzin.

Sygnał o natychmiastowym stawiennictwie otrzymali już żołnierze Zespołu Działań Cyberprzestrzennych WOT. Wszyscy żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej są zobowiązani do sprawdzenia wyposażenia, powiadomienia pracodawców oraz zapewnienia sobie możliwości stawiennictwa w zmienionym reżimie czasowym.

– Pracodawców żołnierzy WOT prosimy o wyrozumiałość i umożliwienie stawiennictwa żołnierzy po wprowadzeniu odpowiedniego sygnału. Przypominamy, że zgodnie z obowiązującym porządkiem prawnym pracodawca zatrudniający żołnierza WOT, w przypadku wezwania pracownika do pełnienia służby w trybie natychmiastowego stawiennictwa nie ma obowiązku wypłacania pracownikowi – żołnierzowi wynagrodzenia za dni, w których pełnił służbę w trybie natychmiastowego stawiennictwa. Na ten czas pracodawca udziela pracownikowi urlopu bezpłatnego. Pracodawca może ubiegać się o zwrot wydatków (rekompensatę) z tytułu zatrudnienia nowego pracownika na zastępstwo żołnierza WOT skierowanego do działań w trybie natychmiastowego stawiennictwa lub powierzenia tego zastępstwa innemu pracownikowi, który jest zatrudniany u tego pracodawcy – informuje płk Marek Pietrzak rzecznik prasowy WOT.

Już teraz WOT kieruje wyrazy wdzięczności do tych pracodawców, którzy wspierają służbę żołnierzy i identyfikują się z misją WOT.

(fot. WOT, źródło)

29 komentarzy

 1. „Żołnierzy”? Przecież to zwykle, bezużyteczne dzieciaki w mundurach, które myślą, że bawią się w wojsko.

 2. widziałem ptaka cień

  rosjanie nie napotykają żadnego oporu, komik, siedząc w jakiejś piwnicy twierdzi, że się zdrowo naparzają. dzwonią po jewropskich stolicach z żądaniami broni (po co?), piniędzy (po co?), pomocy humanitarnej (po co, skoro co żyw ukrainiec już w medyce i królowej woli) … istnieje obawa, że ukraina nie broni się.

  • japa, ruska onuco!

   • widziałem ptaka cień

    ?

   • widziałem ptaka cień

    barani łbie, gdybyś znał jakiś inny język, poza rynsztokiem spod trzepaka na kalinie, albo tatarach, obejrzał sobie relacje w mediach, chociażby niemieckich lub amerykańskich, widziałbyś kolumny ruskich pojazdów bojowych jadących przez ukrainę i nie niepokojonych przez nikogo. nie trzeba być geostrategiem jak kowalski, chojecki albo bartosiak, którego książki z przepisami na wojnę sprzedają w sklepie spożywczym, żeby wydedukować sobie rzeczywistość.

  • i cyk kolejne ruble wpadły od putina za komentarz propagandowy

 3. widziałem ptaka cień

  tymczasem ABC News Live, nadaje właśnie na żywo z Lublina

 4. Cała ta wojenka to kolejny etap NWO.Ciekawe,że nabory do terytorialsów zaczęły się już dużo wcześniej.Przypadek?Raczej wątpię.Ciekawe też ,że raptem parę tygodni wcześniej zaczęto rezygnować z restrykcji kowidowych.Wszystkie szury takie jak ja mówiły,że to cisza przed burzą🤷‍♂️.

 5. Ha ,ha ,ciekawe ilu zdezerteruje

 6. Najwyższy czas żeby poczuli że są w wojsku a nie w większości pchali się dla kasy zaś teraz lamentują że się boją.Kiedys było wojsko przymusowe i nikt nie płakał większość szła bo taki zwyczaj a teraz ciepłe kluchy liczyli na łatwą kasę.

Kursy walut

 • USD 4.3254zł -0.52%
 • GBP 5.3279zł -0.59%
 • EUR 4.708zł -0.02%
 • CHF 4.7222zł 0.65%

Polub nas