Poniedziałek, 24 czerwca 202424/06/2024
690 680 960
690 680 960

Wojskowa casa z ciałami zabitych w Tunezji wylądowała w Świdniku. W czwartek pogrzeb

Dzisiaj po południu na lotnisku w Świdniku wylądował wojskowy samolot z ciałami dwóch funkcjonariuszy Aresztu Śledczego w Lublinie. Zginęli oni w ataku terrorystycznym w Tunezji.

We wtorek do Polski sprowadzono ciała ofiar środowego zamachu terrorystycznego, do którego doszło w Muzeum Bardo w Tunisie. W ataku uzbrojonych zamachowców zginęły trzy osoby z Polski, kolejnych 10 zostało rannych. Wśród ofiar było dwóch funkcjonariuszy Aresztu Śledczego w Lublinie: zastępca dyrektora ppłk. Artur Nowosad oraz informatyk, prywatnie szwagier pierwszej ofiary. Po godzinie 14 na lotnisku w Świdniku wylądowała wojskowa casa na pokładzie której, znajdowały się trumny z ofiarami z naszego regionu.

Na czwartek, na godzinę 14 zaplanowano pogrzeb obu mężczyzn. Uroczystości odbędą się w archikatedrze lubelskiej a ich przebieg ma być zgodny z ceremoniałem Służby Więziennej. Następnie ciała zostaną przewiezione do rodzinnych miejscowości obu ofiar, czyli Świdnika i Krasnegostawu. Do Polski przetransportowano także osiem osób, które w zamachu doznały obrażeń ciała. Trafili na dalsze leczenie do Centralnego Szpitala Klinicznego MSW w Warszawie. Według zapewnień lekarzy, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Atak terrorystyczny w Muzeum Bardo w Tunisie miał miejsce 18 marca 2015 roku. Najpierw około południa, dwóch mężczyzn uzbrojonych w kałasznikowy zaatakowało budynek Parlamentu Tunezji. Gdy zamach się nie powiódł, gdyż parlamentarzyści zostali ewakuowani, przenieśli się do pobliskiego Muzeum. Tam od ich kul zginęły 23 osoby i co najmniej 22 zostały ranne.

(fot. Lubelski Urząd Wojewódzki)
2015-03-24 19:32:53

24 komentarze

 1. a tak trudno nazwać po imieniu

  Wszędzie nepotyzm , prywatnie szwagier-służbowo przełożony.????

 2. Zazdrościcie im????!!!!! Co za zawistni ludzie….. Współczucie dla rodzin zmarłych.

  • szalony cyklista

   Niema czego zazdrościć, tyle że po rodzinie posadki, awanse itp. Wszystko na koszt podatnika, chory ustrój.

 3. henio, nikt im nie zazdrości mowa jest o nepotyzmie.

 4. a nie oficjalnie obaj byli bi:) niby mundurowi a wszyscy swiadkowie co opowiadaja swoje relacje z zamachu mowia ze terrorysci strzelali do tych co uciekali, wiec wynika z tego, ze ci dwaj wielce wystudiowani i i wyszkoleni funkcjonariusze sw powiinni zostac wysmiani bo nie potrafili sie zachowac w kryzysowej sytuacji, a rodziny powinny poniesc koszty tej calej szopki co terez sie dzieje, bo niby dlaczego z naszych podatkow maja sobie latac wojskowymi samolotami zaplacili za wycieczke to i niech z nia wracaja-stac ich chyba na to bylo?

  • jaki ty pokurw… jesteś aż żal d..pe ściska

   • Centrum Lansu i Podskakiwnia z Radości

    W ty co napisała „firma” mpk lublin (nie mylić z MPK Lublin) jest sporo racji, wystarczy to przeczytać bez zbędnych emocji.
    Po tym całym zadęciu jakie wywołano, należy się spodziewać, że przybyło nam dwóch męczenników, którzy o ile nie zostaną patronami nowych ulic, to przynajmniej będą pochowani na Wawelu.

   • Aniu – dobrze, że ci „de” ścisnęło, bo popuściłabyś w majcioszki z tego żalu i byłby obciach, a smród wielki 🙂

    • Nie poszywaj się podejmie bo to nie ładnie ale wybaczam bo rozsądnie piszesz:-P a Ania juz i tak się za bardzo spina i nie potrafi racjonalnie myslec, bo ja pomijam to ze to jest tragedia dla rodziny- to oczywiste, ale dlaczego takie wielkie halo się wokół i wydaje grube miliony z naszych podatków na cos co jest zupełnie niepotrzebne a to wszystko pod względem ze polskie państwo tak świetnie dba o obywatela, a tak naprawdę go*no robi dla zwykłych ludzi

 5. Odezwał się wielki znawca. Rodzina przeżywa tragedię ale zawsze znajdzie się jakiś zawistny człowiek który nawet zmarłych będzie oczerniał.

  • niemota - ciemnota

   Olgo – sama przyznajesz, że jest to tragedia rodzinna i nie ma co z tego robić tragedii narodowej z opuszczaniem flag do połowy masztu i wycia syren w czasie pochówku.
   Pojechali tam prywatnie i na własny koszt, zupełnym przypadkiem zostali zastrzeleni, a funduje się im honory przynależne np. panu Prezydentowi Kaczyńskiemu.

   • Kurde człowieku chodziło mi o to, że po co ich teraz oczerniać i krytykować. Zastanówcie się czy miło byłoby wam gdybyście stracili kogoś bliskiego i czytali takie pierdoły…

    • Czy pomiędzy oczernianiem i krytykowaniem, a czynieniem bohaterami narodowymi dwóch turystów, którzy polegli z rąk opętanych przez ekstremalnych ziomali kozojebców w kraju uznawanym przez nasze MSZ, jako bardzo mocno ryzykowny, nie ma niczego…??? Zastanów się i myśl – to nie boli. Uwierz mi, ale gdy traci się kogoś bliskiego, pierdoły są najmniej istotne…

   • Tak samo się należało Kaczyńskiemu jak i im teraz… Jak ktoś zazdrości to droga wolna.

 6. Czy gdyby obywatela Polski przebywającego na wycieczce w Tunezji zaciukał w ciemnej uliczce miejscowy bandzior (terrorysta niezrzeszony ;-)), to równie chętnie nasze państwo wysłałoby po niego rządowy samolot??? Nie wspomnę o wszystkich honorach, uroczystościach w Archikatedrze i rozważaniu żałoby narodowej. Gdzieś się chyba komuś proporcje pochrzaniły, albo zbyt wielu chce się ogrzać przy tym ogniu… Oczywiście rodzinom ofiar współczuć należy, ale jakaś drętwa karykatura w jankeskim stylu z tego wychodzi – nadęta i mało szczera, czyli czysto polityczna.

 7. znałam Dominika, wspaniały kolega z roku, wyrazy współczucia dla żony i reszty rodziny 🙁

 8. -racja BOSKIE ;D Nepotyzm pełną parą! w dodatku z honorami, wojskową Casą ;P OTO POLSKA WŁAŚNIE…

 9. Czytając powyższe komentarze zauważam, że każdy zapomniał chyba o tym, że taki sposób oddania hołdu zamordowanym jest częścią walki z terroryzmem na skalę międzynarodową. Chodzi o to by nikt nie bagatelizował takich faktów i starał się walczyć i wspierać walkę z terroryzmem.

  • Spoko – terrorystom już szorty falują ze strachu…

   • Jak zwykle sarkazm… tak jakby to nie dotyczyło Ciebie, bo jesteś daleko od terrorystów. A jednak to wydarzenie pokazuje ,że wszystko jest możliwe. Może i terroryści nie boją się , bo przecież gotowi są na śmierć. A przechodzenie obok tego obojętnie albo skupianie się na prywatnych sprawach ofiar mija się z celem. Ciekawe co byś zrobił(a) znajdując się w sytuacji ekstremalnego zagrożenia? – przecież Polska jest na „liście”.

 10. Tragedia rodzinna,wyrazy szacunku dla bliskich….nepotyzm?Jaki nepotyzm,nepotyzm to jest w Policji i nawet się z tym nie kryją ,KMP Chełm,zastępca komendanta jest mężem naczelnik wydziału prewencji i nikt nic nie mówi…