690 680 960

Woj. lubelskie nadal z dużą liczbą nowych przypadków SARS-CoV-2

Minionej doby w kraju odnotowano niemal tysiąc nowych zakażeń koronawirusem. W woj. lubelskim jest 145 nowych przypadków zakażenia SARS-CoV-2.

– Mamy 974 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem z województw: mazowieckiego (156), lubelskiego (145), małopolskiego (96), zachodniopomorskiego (69), podkarpackiego (65), dolnośląskiego (63), śląskiego (60), kujawsko-pomorskiego (44), łódzkiego (43), wielkopolskiego (42), podlaskiego (41), warmińsko-mazurskiego (40), pomorskiego (39), lubuskiego (30), opolskiego (20), świętokrzyskiego (8). 13 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną – poinformowało Ministerstwo Zdrowia.

Z powodu COVID-19 zmarły 3 osoby, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 11 osób. Liczba zakażonych koronawirusem 2 900 862/75 537 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Minionej doby w woj. lubelskim nie odnotowano zgonów z powodu COVID-19. Liczba osób przebywających na kwarantannie w regionie: 6855, liczba wykonanych testów: 2584. Najwięcej nowych zakażeń odnotowano w powiatach: lubelskim – 27, Lublin – 15, Biała Podlaska – 13, bialskim – 13, łęczyńskim – 11, kraśnickim – 10, lubartowskim – 8, biłgorajskim – 8.

(fot. pixabay.com)

71 komentarzy

 1. Z powodu COVID-19 zmarły 3 osoby, a tym czasie zmarło ponad 1000 osób na inne choroby lub w wypadku. Rzetelne dziennikarstwo i wolne media…

 2. Słoiki zarazili się w mazowieckiem a przyklepują lubelskiemu. Wstyd.

 3. Dlaczego to się nazywa SARS-CoV 2 A nie 1

  • Jedynka nie była tak zjadliwa 😉

  • ponieważ SARS-CoV 1 był wirusem który doprowadził do pandemii w chinach w 2002 roku;) pamiętajmy że infekcja wirusem nie zawsze oznacza chorobę Covid gdyż ta choroba to ciężki zespól oddechowy, pamiętajmy również że szczepienia nie chronią przed zakażeniem a jedynie przed łagodniejszym przebiegiem tego ciężkiego zespołu oddechowego;)

 4. Tato, dlaczego nie chcemy się poddać szczepieniu?

  Bo prawdziwi Polacy nigdy się nie poddają 🙂

 5. Zaczerpnięte z internetów:
  „Badania” dowodzą ze trzecia dawka podnosi odporność, tak więc po czwartej dawce będziemy chronieni i jak tylko 80% społeczeństwa przyjmie piątą dawkę , to będzie można luzować obostrzenia, gdyż dzięki wyszczepieniu szóstą dawką wirus nie będzie się rozprzestrzeniał. Jestem spokojny i wierzę, że siódma dawka rozwiąże nasze problemy i nie ma sensu obawiać się ósmej dawki. Rozpoczęta II faza kliniczna dziewiątej dawki, potwierdza , że poziom przeciwciał utrzymuje się po dziesiątej dawce, a we wszystkich krajach, których obywatele otrzymali jedenastą dawkę , wirus się nie rozprzestrzenia, tak więc nie ma co krytykować pomysłu z dwunastą dawką.

  • Trzecia jest przypominająca nieuku

   • I taka też będzie co roku ?

   • Nieukiem to „ty” jesteś bo wiele razy takim osobom trzeba przypominać, że:
    -producent szczepionek nie ponosi odpowiedzialności, ten kto szczepi nie ponosi odpowiedzialności, rząd nie ponosi odpowiedzialności ale jak ja się nie zaszczepię to jestem nie odpowiedzialny, tak? Widzisz w tym logikę? Jesteś zmanipulowana przez rząd i tym co przekazują media..

    • Historia mówi nam wiele o pożytku szczepień, m in na polio, trzeba też odrobinę wiedzy z biologii, aby znać mechanizmy działania szczepionek, a tego Ci brakuje niestety. Po za tym dawka przypominająca jest podawana osobom starszym i w znacznej odległości czasowej od szczepień podstawowych. Dzieci też szczepi się na różne choroby przeważnie trzema dawkami

     • Jak na razie czas pokazuje, że szczepienia nie pomogły. Podobne liczny infekcji i zaraz dobrodzieje zamkną gospodarkę. W imię czego? Naszego zdrowia? Przecież to kłamstwo.

     • A nie „powiedziała” Ci owa historia, że szczepionka to osłabiony lub martwy wirus a nie rezepta na produkowanie toksyny w organiźmie? Nie dowiedzialaś się od niej, ze szczepionki albo chronią przed zachorowaniem albo nie maja sensu? nie ma czegoś takiego jak ochrona przed ciężkim przebiegime- jest ochrona albo jej nie ma! Coś za wiele Ci ta Historia nie powiedziała- może porozmawiaj z nią raz jeszcze- ergo WRÓĆ DO SZKOŁY 😉

    • A Ty się zaszczepione i uj

 6. a może tym niezaszczepionym czyt. niewierzącym, że szczepić się trzeba…. wyciągać wyczki od respiratowów ?

 7. I tak do maja/czerwca. Albo aż trzeba będzie inny rejon postraszyć.

  Znacjonalizować korporacje i takich cyrków nie będzie.

 8. „Wariant Delta, który odpowiada teraz za zdecydowaną większość zakażeń, może powodować wiele innych dolegliwości. Pierwsze objawy COVID coraz mocniej upodabniają się do grypy i przeziębienia. Nawet lekarze mają problem z ich odróżnieniem.”

 9. No dobra, to jutro dobijemy do 1000, zgodnie z obietnicą Niedzielski wprowadzi obostrzenia i może jakis lockdown. No chyba że… kłamał?

 10. Albercik podaj dane zakażeń do końca września.

Kursy walut

 • USD 4.3365zł -0.31%
 • GBP 5.3357zł -0.83%
 • EUR 4.621zł -0.69%
 • CHF 4.7809zł -1.39%

Polub nas