Piątek, 19 lipca 202419/07/2024
690 680 960
690 680 960

Woda w kilkunastu miejscowościach zanieczyszczona bakteriami. Konieczne jest jej przegotowanie

W czterech gminach powiatu biłgorajskiego obowiązuje zakaz spożywania wody bezpośrednio z wodociągu. Można jej używać w celach spożywczych, jednak tylko po przegotowaniu.

Badanie wody z wodociągu zbiorowego zaopatrzenia Babice-Dorbozy w powiecie biłgorajskim wykazało obecność bakterii z grupy coli. Powiatowy Inspektor Sanitarny wydał ostrzeżenie dla mieszkańców kilkunastu miejscowości w czterech gminach, którzy korzystają z wody z tego ujęcia.

Woda nadaje się tylko do prania odzieży, prac porządkowych i spłukiwania toalety. Można z niej korzystać do przygotowywania posiłków, mycia owoców i warzyw, czynności higienicznych oraz kąpieli, jednak wcześniej niezbędne jest jej przegotowanie. Wodę należy gotować przez minimum dwie minuty, a następnie pozostawić do powolnego schłodzenia.

Sytuacja ta dotyczy mieszkańców miejscowości Obsza, Olchowiec, Babcie, Dorbozy, Wola Obszańska i Zamch w gminie Obsza; Luchów Dolny, Luchów Górny, Różaniec i Wola Różaniecka w gminie Tarnogród; Korchów Pierwszy, Korchów Drugi i Płusy w gminie Księżpol a także miejscowości Szarajówka w gminie Łukowa.

(fot. pixabay)

Jeden komentarz

  1. Wieśniaczka w gumofilcach na szpileczkach

    Ciekawe kto i kupę w ujęcie wody zrobił… pewnie jakiś „przyjaciel” 😆

Z kraju

Sport