Włamali się do 7 marketów. Są już w rękach policji

Za włamania do 7 marketów na terenie Lublina oraz Krasnegostawu odpowie dwóch braci w wieku 27 i 29-lat. Zatrzymani to bracia, którzy działając od grudnia ubr. ukradli towar o łącznej wartości prawie 50 tysięcy złotych.

-Do włamań do marketów spożywczych dochodziło od początku grudnia ubiegłego roku. Sprawcy nocą wyważali drzwi wejściowe sklepów. Po dostaniu się do środka kradli głównie papierosy i alkohole. Zabierali ze sobą także wartościowy sprzęt typu: telewizory, laptopy, czy tablety. Łącznie okradli 7 sklepów. Działali na terenie Lublina, tutaj okradli 5 sklepów, oraz w Krasnymstawie i Turce. Wartość wszystkich skradzionych towarów wyniosła blisko 50 tysięcy złotych – informuje asp. Andrzej Fijołek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Sprawą włamań zajmowali się policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie Wydziału d/w z Przestępstwami Przeciwko Mieniu i to oni wspólne z kryminalnymi z III komisariatu ustalili i zatrzymali sprawców. Okazali się nimi dwaj bracia, mieszkańcy Lublina w wieku 27 i 29-lat.

– W wyniku przeszukań miejsc zamieszkania i samochodów zatrzymanych, policjanci ujawnili i zabezpieczyli łomy, kominiarki, rękawiczki i pozostałe części ubrania, w których sprawcy dokonywali włamań. W jednym z mieszkań podczas przeszukania policjanci ujawnili również ponad 30 gramów marihuany. Za przestępstwo kradzieży z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności – dodaje asp. Andrzej Fiołek.

2014-01-23 14:02:07
(fot. wideo KWP Lublin)

Komentarze wyłączone

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajki Folkowe 2021. Wszystkie wymiary kultury tradycyjnej. Sprawdź program
Zoomikołajki w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie
„Bezpieczna sobota z Mikołajem w ODTJ WORD w Lublinie”
Życie świętego Stanisława Papczyńskiego w formie rysunków na piasku
Superauta dla Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie