Włamał się do samochodu i został nagrany

Młody mężczyzna włamał się do auta. Nie wiedział że wszystko nagrywa jeden z przechodniów.

Pod koniec września do jednego z samochodów osobowych, który stał na osiedlowym parkingu przy ulicy Gospodarczej w Lublinie włamał się młody mężczyzna. Jeden z przechodniów widząc całe zderzenie wyciągnął telefon komórkowy i za jego pomocą nagrał cały przebieg włamania.

Sprawca nie zdając sobie sprawy z tego że każdy jego ruch jest rejestrowany po wybiciu szyby w fordzie mondeo splądrował wnętrze auta, a gdy nie znalazł nic wartościowego zdemontował i ukradł radioodtwarzacz. Kilka dni później na jeden z lubelskich komisariatów przyszedł mężczyzna i przekazał dyżurnemu płytę cd informując, że na pewno funkcjonariusze będą zainteresowani nagraniem, które się na niej znajduje.

Sprawą włamania zajęli się kryminalni z VI komisariatu oraz dzielnicowy. Po dokładnym przejrzeniu zapisu policjanci ustalili, że uwiecznionym na nagraniu włamywaczem jest im znany i już w przeszłości karany za podobne przestępstwa 24-letni mieszkaniec Lublina.

Kilka dni temu kryminalni zatrzymali mężczyznę, który został przewieziony do policyjnego aresztu. We wtorek zostały mu przedstawione zarzuty. 24-latek przyznał się, jednak odmówił składania jakichkolwiek wyjaśnień. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

2013-10-16 14:12:32
(fot. KWP Lublin)

Zobacz również

Komentarze wyłączone

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Kaufland wraz z partnerami – LUX MED i Geneva Trust zapraszają mieszkanki województwa lubelskiego do udziału w bezpłatnym badaniu mammograficznym
Kiermasz Bożonarodzeniowy Podmiotów Ekonomii Społecznej
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Weź udział w „Wampiriadzie”! Przyjdź i oddaj krew