690 680 960

Włamał się do szkoły i ukradł sprzęt elektroniczny

Janowscy policjanci zatrzymali złodzieja, który włamał się do szkoły i ukradł sprzęt elektroniczny służący niepełnosprawnym dzieciom.

Do Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Janowie Lubelskim włamano się w lutym b.r. Nieznany sprawca wybił szybę w jednym z okien placówki, następnie wszedł do środka i po splądrowaniu pomieszczeń ukradł projektor multimedialny, kamerę cyfrowa, laptop  oraz spawarkę inwentorową. Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Janowie Lubelskim postawili sobie wtedy za cel zatrzymać sprawcę tego czynu.

Podczas kilkumiesięcznej pracy operacyjno-śledczej oraz licznych czynnościach, które prowadzono w tej sprawie, policjanci w końcu ustalili kto może być sprawcą tego włamania. Po zatrzymaniu podejrzanego, jednego z mieszkańców gminy Godziszów, ten podczas przesłuchania przyznał się do zarzucanego mu czynu. Kiedy funkcjonariusze przeszukali posesję 27-latka, odnaleźli u mieszkańca Janowa Lubelskiego projektor multimedialny, który pochodził z włamania do szkoły. Odzyskano również kamerę internetową, natomiast laptop odnaleziono w przydrożnym rowie na terenie powiatu janowskiego. Okazało się, że jest kompletnie zniszczony i nie nadaje się już do użytku.

Trwa ustalanie gdzie znajduje się reszta ze skradzionych rzeczy. Za kradzież z włamaniem grozi zatrzymanemu mężczyźnie kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Komentarze wyłączone

Kursy walut

  • USD 4.2928zł 0.29%
  • GBP 5.2571zł -0.51%
  • EUR 4.692zł -0.34%
  • CHF 4.7023zł -0.26%

Polub nas