Sobota, 22 marca 202522/03/2025
690 680 960
690 680 960

Wkrótce nasili się ruch na drogach. Policjanci apelują o rozwagę

Nadchodzi dzień Wszystkich Świętych. Jest to okres, w którym przemieszczamy się po terenie całego kraju odwiedzając groby swoich bliskich. Ruch na drogach krajowych, oraz w okolicach cmentarzach już teraz jest wzmożony. Policjanci apelują do wszystkich kierowców by podczas jazdy zachowali szczególną ostrożność.

Dzień Wszystkich Świętych to czas, kiedy ruch na drogach wzrasta, a wzmożony ruch obserwowany jest zwłaszcza w okolicach cmentarzy. W związku z tym policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności. Przestrzeganie obowiązujących przepisów i dostosowanie prędkości do warunków na drodze są kluczowe dla zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim podróżującym.

W trakcie podróży ważne jest zadbanie o to, by każdy pasażer miał zapięte pasy bezpieczeństwa, a dzieci były przewożone zgodnie z przepisami. Policja przypomina również, że wsiadanie za kierownicę po spożyciu alkoholu jest całkowicie niedopuszczalne.

W rejonach cmentarzy kierowcy powinni zwrócić szczególną uwagę na znaki drogowe, ponieważ organizacja ruchu może ulec zmianie. W okresie Wszystkich Świętych na drogach pojawi się więcej patroli, które będą kontrolować m.in. trzeźwość kierowców oraz przestrzeganie przepisów dotyczących prędkości.

Policjanci obecni w rejonach nekropolii służyć będą pomocą. W razie potrzeby kierować będą ruchem, wskażą także dostępne miejsca parkingowe. Mundurowi apelują również do pieszych, aby korzystali z elementów odblaskowych, poruszali się po chodnikach i przechodzili przez jezdnię w wyznaczonych miejscach.

Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo zależy od odpowiedzialnego i rozważnego zachowania każdego uczestnika ruchu.

3 komentarze

  1. Ocena: 0

    zajęlibyście się typem co lata bez transpondera koło szerokiego i uniszowic może przemytnik a nie stoicie jak ci”ule

  2. A to już podwyżki dostali, przecież mieli brać l4

  3. Ocena: 0

    W dniu 25.10.2024 roku o godzinie 14:00 odbyło się posiedzenie Zespołu MSWiA, który ma za zadanie zmodernizować działanie Policji i dać impuls do zażegnania największego w historii kryzysu kadrowego. W pracach zespołu uczestniczy Rafał Jankowski, który w swoim wystąpieniu, oprócz zaprezentowania naszych postulatów, zaznaczył konieczność jak najszybszego wprowadzenia zmian. Sytuacja w jakiej znalazła się nasza formacja wymaga błyskawicznych rozwiązań najlepiej od stycznia 2025 roku. Alternatywą jest paraliż państwa w obszarze bezpieczeństwa wewnętrznego, a ze strony NSZZ Policjantów adekwatna do sytuacji reakcja.

    MSWiA zobowiązało się, że do połowy listopada przygotuje stosowne projekty rozwiązań z wyliczeniami kosztów. Wraz z projektami oczekujemy również wskazania terminów ich wprowadzenia.
    Z ostatniego zebrania związków z MSWiA
    Czego żądamy:

    w obszarze naszych uposażeń podniesienia wymagają mnożniki grup zaszeregowania, wysokość dodatków za stopień, ale przede wszystkim progresywny wzrost dodatków służbowych i funkcyjnych. Tylko takie rozwiązania przyczynią się do przywrócenia atrakcyjności zawodu policjanta, a obecnie służących w naszych szeregach zachęcą do pozostania w Policji jak najdłużej. Pierwszym krokiem do wprowadzenia progresji będzie ustalenie wysokości dodatku służbowego do minimalnego poziomu 10% uposażenia zasadniczego i dodatku za stopień.
    w obszarze socjalnym to min. świadczenia mieszkaniowe, które muszą mieć charakter powszechny. Nasze stanowisko w tej sprawie jest jasne- świadczenie powinni otrzymać policjanci we wszystkich garnizonach, niezależnie od tego, czy posiadają mieszkanie (wszak ponoszą koszty jego utrzymania), czy go nie posiadają (w tym przypadku ponoszą koszty wynajmu). Świadczenie to powinno wejść w życie od 1 stycznia 2025 roku.
    resortowa służba zdrowia powinna być utworzona w ramach odrębnego modelu finansowania procedury medycznej. Policjanci, którzy ulegają wypadkowi lub zachorują w związku ze służbą korzystają ze 100% zasiłku chorobowego, więc państwu powinno zależeć na jak najszybszym powrocie funkcjonariusza do służby.
    tworzony program modernizacji Policji powinien być rozpisany maksymalnie na 3 lata. Środki finansowe zarezerwowane na naszą instytucję muszą ulec zwiększeniu. W ramach tego programu zostaną wspólnie zaprojektowane i wdrożone pozostałe rozwiązania dotyczące palących problemów w Policji.

Dodaj komentarz

Z kraju

Lubelski biznes

Biznes i handel

Polityka

Społeczeństwo

Zdrowie i styl życia

Nauka i technologia