Wjechał w hamującą przed przejściem hondę. To nagranie pokazuje, jak ważne jest zachowanie bezpiecznego odstępu (wideo)

Dzisiejsza popołudniowa kolizja na jednej z lubelskich ulic została nagrana przez zamontowaną w jednym z pojazdów kamerę. Na szczęście w zderzeniu pojazdów nikt nie doznał poważniejszych obrażeń ciała.

Do zdarzenia doszło w czwartek po godzinie 16 na al. Unii Lubelskiej w Lublinie. Na wysokości targu zderzyły się dwa samochody osobowe: skoda i honda. Na miejscu interweniowała policja.

Uczestniczące w zdarzeniu auta jechały w stronę ronda przy Gali. Na prawym i środkowym pasie ruchu stały pojazdy, których kierowcy przepuszczali przechodzącą przez jezdnię grupę pieszych.

Kierujący hondą zaczął gwałtownie hamować, co zaskoczyło poruszającego się za nim kierowcę skody. Nie zdołał on w porę zatrzymać pojazdu i wjechał w tył hondy. Jak nas poinformowano, w zdarzeniu poszkodowana została jedna osoba, która doznała niegroźnych obrażeń ciała.

Przebieg zdarzenia został zarejestrowany przez kamerę zamontowaną w jednym z pojazdów.

(fot. nadesłane – Martin – DZIĘKUJEMY!)

Zobacz również

32 komentarze

  1. Przydałyby się takie skrzyneczki na skrzyżowaniach.
    Kierowca, który wrzuciłby swoje PJ do tej skrzyneczki mógłby oczywiście je odzyskać. Wpierw niech przemyśli swoje postępowanie na drodze. Potem niech się doszkoli. Może sam. Może trochę godzin jazdy z instruktorem. Ale niech coś z tym zrobi, a nie liczy na to, że zawsze mu się uda przejechać bez spowodowania wypadku. Limit szczęście się kiedyś wyczerpuje. Ale wtedy na skruchę jest już za późno. Dlatego lepiej zdać dobie sprawę z tego co robimy nie tak wcześniej.

  2. W Lublinie strach się zatrzymywać na przejściach. Ostatnio na Jana Pawła tam gdzie był fotoradar 8 samochodów mnie wyprzedziło, pieszy wycofał się na chodnik….. nie wiem skąd ci ludzie mają prawo jazdy….Policja powinna zrobić akcje na przejściach jak to było kiedyś w Warszawie. Kilka takich akcji i towarzystwo się nauczyło.

    • W większości to kierowcy z wioch tak postępują . Mają wyrobione nawyki bo na wichurach nie ma przejść .

  3. Przynajmniej ABS zadziałał… Tylko, że ABS nie słuzy do wyhamowania, ale do bezpiecznego ominięcia przeszkody.

  4. Tylko w Polsce jazda na zderzaku to codzienność, to tego każdy jest szeryfem drogi, brak kultury jazdy, brak wyobraźni i uszanowania innych uczestników ruchu drogowego

  5. Zygiel widzę że jesteś też fachowcem z ortografii i interpunkcji.A błędy popełnia bo jestem zdenerwowany gdy czytam te brednie

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Lubelski Marsz Rotmistrza Pileckiego
Spacer z przyrodnikiem nad Zalewem Zemborzyckim
Głos młodego pokolenia dziś, to głos jutra Europy. Debata „Przyszłość Europy”
Perła Students’ Stage #PomagamyUkrainie
Zjazd Żołnierzy 9 P.P. Legionów Armii Krajowej Ziemi Zamojskiej w Zwierzyńcu