Wjechał w hamującą przed przejściem hondę. To nagranie pokazuje, jak ważne jest zachowanie bezpiecznego odstępu (wideo)

Dzisiejsza popołudniowa kolizja na jednej z lubelskich ulic została nagrana przez zamontowaną w jednym z pojazdów kamerę. Na szczęście w zderzeniu pojazdów nikt nie doznał poważniejszych obrażeń ciała.

Do zdarzenia doszło w czwartek po godzinie 16 na al. Unii Lubelskiej w Lublinie. Na wysokości targu zderzyły się dwa samochody osobowe: skoda i honda. Na miejscu interweniowała policja.

Uczestniczące w zdarzeniu auta jechały w stronę ronda przy Gali. Na prawym i środkowym pasie ruchu stały pojazdy, których kierowcy przepuszczali przechodzącą przez jezdnię grupę pieszych.

Kierujący hondą zaczął gwałtownie hamować, co zaskoczyło poruszającego się za nim kierowcę skody. Nie zdołał on w porę zatrzymać pojazdu i wjechał w tył hondy. Jak nas poinformowano, w zdarzeniu poszkodowana została jedna osoba, która doznała niegroźnych obrażeń ciała.

Przebieg zdarzenia został zarejestrowany przez kamerę zamontowaną w jednym z pojazdów.

(fot. nadesłane – Martin – DZIĘKUJEMY!)

Zobacz również

32 komentarze

 1. Potencjalny zabójca w Śkodzie powinien stracić kwity.
  Przecież on próbował ominąć stojące na dwóch pasach auta, gdy piesi byli już w połowie przejścia!
  Następnym razem kogoś zabije, zamiast tylko poturbować…

  • Jestem pewien, że gdyby został zatrzymany przez policję w trakcie wyprzedzania przed przejściem dla pieszych (nie chodzi tutaj o to przejście) to tłumaczyłby się, że on nie wyprzedzał, bo nie zmieniał pasa ruchu. Niektórzy nie są w stanie zrozumieć na czym polega manewr wyprzedzania. Według ich „wiedzy” wyprzedzanie jest wtedy, gdy zmieniają pas ruchu. Tragedia! To tylko jeden z odcinków pokazujących co dzieje się na polskich drogach: http://www.youtube.com/watch?v=fOB-2AWtq7A

  • Kolizja kolizją , ale popatrzcie na tych kierujących co stali z boku . Jak szybko spier….. by nie być zmuszeni do udzielenia pomocy i być świadkiem , a jak najszybciej popier….ić do ronda przy Gali i tam zająć dogodną pozycję na światłach .
   ” … bo Wszyscy Polacy
   to jedna rodzina … ”
   Taaa , na imprezach przy wódzie – jak się nachlają to się i całują i kochają .

  • Może jakąś pochwałę homoseksualizmu napisz kuba, gagatku jeden

 2. Kierowca hondy do końca też nie wiedział czy ma hamować czy jechać. Widać to na filmiku jak mocno naciska pedał hamulca aż autko nurkuje do przodu.

  • Nurkuje, bo w zad dostała na wciśniętym hamulcu.

  • Pewnie za późno zobaczył przejście i samochody stojące po prawej przed przejściem.

   • Jak mi się podobają takie fantazje… na filmiku widać jak już honda leci na przednich kołach od uderzenia w tył ale trzeba dorobić teorię co robił wcześniej i dlaczego.. ? a może specjalnie namówił wcześniej tych co zatrzymali się przed przejściem zeby złapać skodziarza i wymusić ubezpieczenie… to musi mieć drugie dno.. psipadek..? ech…

   • Kierowca Hondy również powinien dostac mandat bo z pewnoscią nie zachował ostroznosci (zwykle robi sie to przez znaczne zmniejszenie predkosci) przy zblizaniu sie do pdp, on był mistrzem lewego pasa i popierdzialał a ty nagle pieszy króy jak zwykle wtargnął z kosmiczną predkoscią na pdp.

 3. Gdyby nie było hondy to bandyta drogowy, który spowodował stłuczkę zabiłby pieszych na oznakowanym przejściu dla pieszych. Trzy pasy ruchu. Na prawym i środkowym stoją pojazdy a ten idiota jedzie na oślep. Prawo jazdy do zatrzymania.
  Ten biały peugeot wyjeżdżający z parkingu tez łamie przepis. Jedzie pod prąd.

 4. Po Lublinie robie 100-150 km dziennie (nie jestem sałata ani mpk) od 10 lat. Odstęp zachowuje na jakieś dwa trzy auta osobowe co najmniej. No i co z tym odstępem się dzieje? Jana Pawła w strone centrum do ronda z AK, przed każdym skrzyżowaniem na kraśnickich, Kunickiego od skrzyżowania z Dywizjonu 303 do Mickiewicza, Racławickie od Sowińskiego do Długosza i dalej mi sie pisać nie chce… Wpieprzają się jeden za drugim. Nie zostawiam dystansu, odstępu dla Was tylko dla siebie. Czemu mi go skracacie? 🙁

 5. Tępy.uj ! Jak koń, klapki w ślipiach, byle do przodu. Dobrze ci tak, nie ma miękkiej gry lejce oddaj do urzędu skąd wziąłeś. berę baranie.

 6. A możne redakcja pokusie się o nagranie tego typu z środy z Ronda Berbeckiego ?? W naszych trolejbusach kupionych za unijne pieniądze są zamontowane kamery….

 7. Pacany jeżdżące na zderzaku

 8. Widzę że sami super kierowcy na forum bezbłędni nawet mandatu pewnie nie dostali.A dla czego bo jeżdżą tylko w niedzielę z babcią do kościoła .Mogę się założyć że nie jedno krotnie wypżedzliście na przejściu dla pieszych i nie tylko.Ale macie najwięcej do powiedzenia.Rzałosne niektóre wypowiedzi

  • Masz rację, bardzo RZałosne są niektóre wypowiedzi…

   • Nie sądzę abyś miał rację kolego, ten czub ze skody gnał jak opętany i zapewne od dłuższego czasu poganiał swoją jazdą tego z Hondy przed nim. A zmienić pasa wcześniej nie miał możliwości.
    Nie liczył się z przejściem dla pieszych – tak jak to w naszym kraju normalka (pieszy może stać do usranej śmierci a nikt go nie przepuści).
    Zwykły bandyta z prawkiem.
    Nie ma co więcej komentować.

  • Niektórzy pod pociągi wjeżdżają. Ale co ma z tego wynikać? Że każdy może zabić własną rodzinę na przejeździe kolejowym?

  • Jawne, bezdyskusyjne wykroczenie zarejestrowane na filmie.
   Żadna gwałtowna sytuacja z wybiegnięciem pieszego zza krzaków.
   Warunki atmosferyczne wyśmienite.
   Jeżeli ktoś w takiej sytuacji omija/wyprzedza to powinien pożegnać się z prawej jazdy. Przynajmniej do czasu ponownego zdania egzaminu.
   To, że inni robią tak samo (z czym nie dyskutuję – bo to prawda, jest to dość popularne wykroczenie) nie jest żadnym usprawiedliwieniem a oni także powinni złożyć dobrowolnie swoje prawa jazdy.
   Lepiej jeździć autobusem niż siedzieć w więzieniu, za spowodowanie wypadku.

  • Żałosny to jesteś ty, pisząc z takimi błędami. Jedź do księgarni po słownik „stary”

 9. Takie sytuacje (chodzi mi o wyprzedzanie/omijania, a nie o kolizję) mają miejsce wielokrotnie codziennie. Na ogół kończą się one dobrze, głównie dzięki przytomności pieszych. Paradoksalnie nawet dzięki temu, że kierowcy przyzwyczaili pieszych do tego, że na PdP to kierowcy nie zawsze zachowują się tak jak zachować się powinni.

 10. na Unii Lubelskiej powinny być fotoradary a przejścia dla pieszych w całym centrum miasta wykonane wyżej tzn na garbie
  trzeba spowolnić ruch w centrum po to by go wyprowadzić z centrum

 11. Przydałyby się takie skrzyneczki na skrzyżowaniach.
  Kierowca, który wrzuciłby swoje PJ do tej skrzyneczki mógłby oczywiście je odzyskać. Wpierw niech przemyśli swoje postępowanie na drodze. Potem niech się doszkoli. Może sam. Może trochę godzin jazdy z instruktorem. Ale niech coś z tym zrobi, a nie liczy na to, że zawsze mu się uda przejechać bez spowodowania wypadku. Limit szczęście się kiedyś wyczerpuje. Ale wtedy na skruchę jest już za późno. Dlatego lepiej zdać dobie sprawę z tego co robimy nie tak wcześniej.

 12. W Lublinie strach się zatrzymywać na przejściach. Ostatnio na Jana Pawła tam gdzie był fotoradar 8 samochodów mnie wyprzedziło, pieszy wycofał się na chodnik….. nie wiem skąd ci ludzie mają prawo jazdy….Policja powinna zrobić akcje na przejściach jak to było kiedyś w Warszawie. Kilka takich akcji i towarzystwo się nauczyło.

  • W większości to kierowcy z wioch tak postępują . Mają wyrobione nawyki bo na wichurach nie ma przejść .

 13. Przynajmniej ABS zadziałał… Tylko, że ABS nie słuzy do wyhamowania, ale do bezpiecznego ominięcia przeszkody.

 14. Tylko w Polsce jazda na zderzaku to codzienność, to tego każdy jest szeryfem drogi, brak kultury jazdy, brak wyobraźni i uszanowania innych uczestników ruchu drogowego

 15. Zygiel widzę że jesteś też fachowcem z ortografii i interpunkcji.A błędy popełnia bo jestem zdenerwowany gdy czytam te brednie

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0244zł -0.64%
  • GBP 4.9316zł -1.03%
  • EUR 4.4264zł -0.26%
  • CHF 4.1494zł -0.51%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online