Wtorek, 27 lutego 202427/02/2024
690 680 960
690 680 960

Wjechał na murawę boiska, wyrządził sporo zniszczeń. Teraz musi się liczyć z wysoką karą (zdjęcia)

Już drugi raz w tym miesiącu zniszczona została murawa piłkarskiego boiska. Trwa poszukiwanie sprawcy, który postanowił pojeździć w tym miejscu samochodem.

Pomimo wysokich kar, jakie grożą za tego typu czyny, po raz kolejny w naszym regionie doszło do zniszczenia murawy boiska. Tym razem w powiecie hrubieszowskim. Na należący do miejscowego klubu piłkarskiego Kryształ Werbkowice obiekt wjechał kierowca auta osobowego, w wyniku czego powstały głębokie koleiny. Obecnie boisko, na którym trenowały grupy młodzieżowe, nie nadaje się do gry.

Jak wyjaśniają piłkarze, to już drugi tego typu przypadek w tym miesiącu. Podejrzewają, iż ktoś to robi celowo. Dlatego też postanowili zgłosić całą sprawę na policję. Sami jednocześnie apelują do wszystkich, którzy mają wiedzę na temat sprawcy zniszczenia murawy, o kontakt.

Nie jest to jednostkowy przypadek, kiedy to na boiska wjeżdżają samochodami np. miłośnicy driftu. Informowaliśmy już wielokrotnie o tego typu zdarzeniach. Tymczasem sprawcy często nie zdają sobie sprawy, iż chwila zabawy niesie za sobą poważne konsekwencje. Straty potrafią wynosić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Oprócz ich pokrycia, dochodzi do tego odpowiedzialność karna. Za zniszczenie mienia można trafić nawet na pięć lat do więzienia. Sprawcom śledczy zajmują też auta na poczet przyszłych kar.

Wjechał na murawę boiska, wyrządził sporo zniszczeń. Teraz musi się liczyć z wysoką karą (zdjęcia)

Wjechał na murawę boiska, wyrządził sporo zniszczeń. Teraz musi się liczyć z wysoką karą (zdjęcia)

(fot. Kryształ Werbkowice/nadesłane)

10 komentarzy

 1. W tych czasach jedna chociażby kamerę nie mają? Na bramę wjazdowa czy chociazby ogółem na boisko? Od razu mieliby Janusza z 30letniej beemki w garści

  • Januszy już nie ma. Są Cybuloki (to rte ze ślunska) i Cebulaki z reszty kraju.

 2. Może rocket league weszło za mocno 🙂

 3. TO CHULTAJ

 4. U mnie na wioscei,to non stop ktoś jeździ po łące specjalnie na złość robi koleiny,ale nikomu to nie przeszkadza,gdy bym to zgłosił na policję,to powiedzą że to nic to tylko zwykła łąka

 5. to na pewno obcy , prawdziwy obywatel tego kraju by tak nie zrobił

 6. nie kryty krytyk

  proponuje poszukać po autach gówniarzy z okolicy, to nie jest robione autem z dużym silnikiem, tylko jakimś tłukiem. mając duży silnik to nie ma frajdy, po trawie, a mając ulepa e46 z 1.8 to na asfalcie nie pociągnie.

  • Po śladach długiego ślizgu na zablokowanych kołach, obstawiałbym raczej jakiegoś Golfa „trójkę” albo Civica piłowanego na ręcznym 😉

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo