Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Wiosna już się rozpoczęła. Na lubelskim lotnisku ma opóźnienie

Na ten dzień czekało wiele osób. Właśnie rozpoczęła się wiosna. Choć za oknem jeszcze tego nie widać, uważny obserwator przyrody zauważy wiele jej oznak.

We wtorek o godzinie 17.15. rozpoczęła się astronomiczna wiosna. Rozpoczyna się ona zawsze w momencie równonocy wiosennej i trwa do przesilenia letniego. Oznacza to, że od dzisiaj dni będą stawały się coraz dłuższe od nocy, ta zaś będzie o wiele krótsza. Przyjęło się jednak, że pierwszy dzień wiosny świętujemy w dniu 21 marca, kiedy to zaczyna się kalendarzowa wiosna.

Pomimo zalegającej warstwy śniegu, nietrudno dostrzec wiele oznak wiosny. Kwitną już przebiśniegi, pojawiają się pierwsze pierwiosnki, przyroda zaczyna budzić się do życia. Coraz częściej słychać śpiew ptaków, wracają bociany a promienie słoneczne są coraz silniejsze. W sklepach pojawiły się pierwsze nowalijki, są też żonkile, tulipany oraz bazie.

Pierwszy dzień wiosny postanowiono powitać również w Porcie Lotniczym Lublin. Na tablicy lotów pojawiły się dwie nowie operacje. O godzinie 16:15 z lotniska miała odlecieć zima (winter), jednak zanotowano opóźnienie. Minutę później miała wylądować wiosna (spring) jednak status lotu jest obecnie nieznany.

(fot. lublin112, PLL Lublin)
2018-03-20 18:26:03

Jeden komentarz

  1. Gdzie te przebiśniegi, haha, jak sobie ktoś odłopatuje może znajdzie papierzaka i nic więcej.
    Easter egg widzę postanowili zrobić na stronie lotniska, na FR24 nie ma nic o takich lotach, za to kiedyś w święta można było tam śledzić sanie Mikołaja, to była dopiero atrakcja.