690 680 960

Wieczorem wyłączą oświetlenie miejskich budynków. Kolejna akcja WWF

Już po raz jedenasty w naszym kraju, a dwunasty na świecie, organizowana jest akcja Godzina Dla Ziemi. Polega ona na wyłączeniu na 60 minut oświetlenia.

Akcja Godzina dla Ziemi organizowana jest przez polski oddział WWF już po raz jedenasty. Tak jak przy poprzednich edycjach, organizatorzy zachęcają do wyłączenia o godzinie 20:30 świateł w swoich domach na 60 minut. Z roku na rok inicjatywa jest coraz bardziej popularna i przyłącza się do niej coraz więcej osób prywatnych a także firm i instytucji.

Jak podaje WWF Polska w tym roku w Godzinie dla Ziemi udział weźmie rekordowo dużo, bo aż 90 polskich miast. Podobnie jak w latach ubiegłych do akcji promującej ideę ochrony środowiska przyłączą się miasta z naszego regionu. W Lublinie oświetlenie zostanie wygaszone we wszystkich budynkach Urzędu Miasta, ale także w Muzeum Lubelskim, na Bramie Trynitarskiej oraz na archikatedrze. W Zamościu wyłączone będzie oświetlenie miejskiego ratusza i terenów pofortecznych. W Białej Podlaskiej zgasną światła na placu Wolności, a w Biłgoraju w budynkach Urzędu Miasta, BCK i OSiR.

Tegoroczna edycja akcji odbędzie się pod hasłem „Ty też niszczysz swój dom”. Ma ona zwrócić uwagę na udział każdego z nas w procesie niszczenia planety. Ideą akcji jest pokazanie, jak nasze codzienne wybory i zachowania wpływają na środowisko.

(fot. NASA)

16 komentarzy

 1. Czy ma Aqua Lublin wyłączną podświetlenie basenów? Bo jeśli tak – to się wybiorę ?

 2. @Jerbie kochanie, pamiętaj zapal wtedy świeczkę w oknie. To będzie Twój protest i znak, że nie potrafisz grać drużynowo. Dla Ciebie dobry system to totalitaryzm pała na plecach i but na gardle i na gębie kaganiec xD.

 3. Szacun za najbardziej idiotyczną akcję dla Ziemi. Współczucie dla elektrowni i problemów związanych z obniżeniem poboru prądu przez odbiorców końcowych.

  • Następną ciekawostką jest to, że wszyscy którzy wyłączą oświetlenie mieszkań i domów to włączą różne lampki i światełka zasilane bateriami wyprodukowanymi w warunkach dużego wpływu szkodliwości środowiskowej (wszystkie baterie i akumulatorki produkowane są na naszej planecie). Brawo ekolodzy z ich ograniczonym myśleniem. Ja o 20.30 w ramach protestu włączę wszystkie oświetlenia w całym domu (dzisiaj każdy protestuje przeciw wszystkiemu).

 4. Mniejsza o to, że lampy pochłoną przy dodatkowym starcie niemal tyle co „zaoszczędzono” przez godzinę. Poza tym tak duże równoczesne wahnięcie obciążenia przyczyni się do dużo większych strat w energetyce, niż gdyby tego wyłączenia w ogóle nie było. Gdyby to był „Dzień dla Ziemi” czyli zaplanowane niewłączanie oświetlenia ulicznego przez całą dobę, to miałoby to jakiś sens, ale „Godzina dla Ziemi” … ktoś kto to wymyślił, musi być totalnym idiotą. Skutek będzie odwrotny do zamierzonego.

  • Nie jest tak jak napisałeś z tym ”startem lamp”. Pamiętaj że co mądrzejszy ma zamontowane kondensatory, kompęsujące zużycie mocy biernej. Ty jak zużywasz 0,5 MWh na miesiąc to wcale sie nie dziwię że podchodzisz do tematu energetyki jak pies do jeża. miłego dnia xD.

   • elektryk wysokich napieńć

    jesteś nie kąsekwętny w pisowni, powinno być „kądesatory kąpęsujące”

    • Ortografia nigdy nie była moją mocną stroną. Przyjmuje Twoją krytyke i pozdrawiam.

 5. W ramach walki z lewackimi ekoterrorystami włączę w domu całe oświetlenie na 2 h.

 6. Czy to to samo WWF, które sponsorowało bojówki strażników, którzy torturowali i zabijali osoby podejżane o kłusownictwo?

 7. Nie tylko żarówki pobierają prąd. Więcej prądu zużywają niektóre wyłączone sprzęty – w trybie stand by.

 8. Ja na 20 30 przewiduję sraczkę.Jak siedzieć w wychodku po ciemku???????

Kursy walut

 • USD 4.2928zł 0.29%
 • GBP 5.2571zł -0.51%
 • EUR 4.692zł -0.34%
 • CHF 4.7023zł -0.26%

Polub nas