Zobacz moment zderzenia dwóch aut na skrzyżowaniu ul. Diamentowej z ul. Krochmalną

Wczoraj po południu na skrzyżowaniu ul. Diamentowej z ul. Krochmalną doszło do zderzenia dwóch pojazdów osobowych. Jeden z uczestników zdarzenia zarejestrował moment wypadku.

Do zdarzenia doszło wczoraj po południu na skrzyżowaniu ul. Diamentowej z ul. Krochmalną. Kierowca pojazdu marki Mercedes, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierowcy auta marki Renault i doprowadził do zderzenia. W wyniku wypadku jedna osoba, pasażerka renaulta będąca w ciąży, trafiła do szpitala na obserwację.

2017-11-27 08:27:08
(fot. wideo nadesłane Jakub)

63 komentarze

  1. Również uważam, że słaby refleks miał ten z renówki … absolutnie sytuacja do uniknięcia zdarzenia. Słaby kierowca, masakra.

  2. Możesz „fjskf” rozwinąć myśl jak ma się zachować samochód jadący droga z pierwszeństwem. Ja nie wiem co mógł zrobić kierowca scenika, żeby uniknąć uderzenia.

  3. Całka jak drut.

  4. Znowu bronicie winnego. Czy w tej Polsce są jeszcze normalnie myślący ludzie, czy nie?! „Kierowca Renault mógł wyhamować, to słaby kierowca…” Poważnie? To kierowca Mercedesa miał obowiązek zatrzymać się przed znakiem STOP, to kierowca Mercedesa wymusił pierwszeństwo, to kierowca Mercedesa spowodował zagrożenie, bo nie chciało mu się poczekać przed skrzyżowaniem, to kierowca Mercedesa źle ocenił sytuację i myślał, że zdąży (o ile w ogóle myślał), to kierowca Mercedesa doprowadził do kolizji.

  5. Co do samego skrzyżowania, również mam na jego temat swoje zdanie. Niewątpliwie jest ono nietypowe, gdyż rzadko w taki sposób jest organizowany ruch. Jednak na „normalnym” rondzie należy zatrzymać się i ustąpić pierwszeństwo pojazdom z lewej strony. Tutaj nie trzeba, więc już kierowcy powinno coś zaświtać w głowie, gdy wjeżdża na to skrzyżowanie z pierwszeństwem, skręcając w lewo, jak w tym przypadku. Przed wjazdem na to skrzyżowanie nie ma znaków C-12 i A-7 (ewentualnie B-20), które są na „normalnym” rondzie. To już powinno wymusić zwiększoną uwagę. Pomijam fakt, że prowadząc samochód cały czas powinniśmy być uważni. Dalej – kiedy już skręcamy w lewo, to na jezdni są czerwone linie i uwaga… znak B-20. Czy na prawdę nie można się tam zorientować, czy to na podstawie oznakowania, czy to na podstawie instynktu, że to rondo jest nietypowe, że mam ustąpić pierwszeństwo pojazdom z prawej? To nie jest czarna magia. „A może kierowca Mercedesa jechał tam po raz pierwszy?”. Wobec tego powinien jechać wolno, aby mógł odczytać znaki i mieć czas na reakcję oraz powinien być stokroć bardziej uważny.

  6. Nie bez powodu, te miejsce nazywamy „rondo blacharza” 😉

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Rusza kolejny cykl wykładów otwartych z historii sztuki. I ty możesz wziąć w nich bezpłatnie udział
Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy
Na zamku lubelskim i zamkowych błoniach odbędzie się weekend z archeologią
Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu