Poniedziałek, 24 czerwca 202424/06/2024
690 680 960
690 680 960

Nie zauważył rowerzysty, wjechał w niego oplem (moment wypadku)

W czwartek przed południem w Łukowie doszło do wypadku z udziałem rowerzysty. Kierujący jednośladem z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Do zdarzenia doszło w czwartek około godziny 11 w Łukowie na ul. Piłsudskiego. Jak ustalili policjanci 61-latek kierujący oplem, skręcając w lewo na skrzyżowaniu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu, jadącemu na wprost przez to skrzyżowanie rowerzyście.

– Rowerzysta po uderzeniu przez samochód upadł na pokrywę silnika pojazdu, a następnie spadł na jezdnię. W wyniku wypadku pokrzywdzony mężczyzna doznał poważnych obrażeń ciała i został przewieziony do szpitala – opisuje zdarzenie asp. sztab. Marcin Józwik z łukowskiej Policji.

 

Kierowca opla tłumaczył policjantom, że nie zauważył rowerzysty. Zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamerę miejskiego monitoringu.

Policjanci pod nadzorem prokuratora będą prowadzili dochodzenie, wkrótce kierujący autem usłyszy zarzut spowodowania wypadku drogowego. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

2016-09-02 12:22:35
(fot. wideo Policja Łuków)

33 komentarze

 1. Samochody mają obowiązek jazdy na światłach przez całą dobę ( żeby być widzialnym dla innych uczestników ruchu drogowego ) a rowerzyści poruszający się po drogach powinni mieć nakaz używania kamizelek odblaskowych – dla własnego bezpieczeństwa.

  • Swoje uwagi Możesz kierować do dowolnego Klubu Parlamentarnego bez względu na poglądy i przekonania.
   Ale nie tutaj!
   A jeśli już kogokolwiek przekonasz i zmienią prawo to będzie to tylko okazja do zysku dla wybranych producentów.
   Czy Wiesz, że większość tak zwanych „kamizelek odblaskowych” jest odblaskowa tylko z nazwy?
   Jako rowerzysta bardzo często jeżdżę „po zachodzie słońca”
   Widziałem „skuteczność” tych „kamizelek”.
   I nie mam zamiaru korzystać z pseudo-odblaskowaych kamizelek.
   Mam to, co wymagają przepisy plus to, co gwarantuje mi widoczność innych użytkowników dróg.
   I uwierz mi, że nie jest to kamizelka…

 2. KamizelkaOdblaskowa

  Kretynow widac tu nie brakuje. Kierowcy na drodze moze zdarzyc sie wszystko.. Kierujacy przez 40 lat nie mial najmniejszej stluczki.. Kleofasie kretynow szukaj wsrod znajomych a nie oczerniasz czlowieka, ktorego nie miales okazji poznac..

  • Fakt – bardziej pasuje upośledzenie umysłowe w stopniu lekkim (kiedyś zwane debilizmem). Charakteryzuje się nieosiągnięciem etapu myślenia abstrakcyjnego w rozwoju osobniczym. Osoby takie nie powinny trudnić się zajęciami wymagającymi podejmowania decyzji (zwłaszcza takich, których ewentualne skutki trzeba rozważać wielotorowo).
   No, albo ślepota… bo słupek musiałby zasłaniać całą przednią szybę, żeby nie zauważyć PRAWIDŁOWO JADĄCEGO rowerzysty.

   • KamizelkaOdblaskowa

    Jaki slupek? Czlowieku.. Tak to jest jak nie podadzą wszystkich okolicznosci zdarzenia.. Nie byles tam, nie widziałeś wszystkiego i nie słyszałeś zeznań uczestników więc nie wymyslaj proszę ze to wina słupka albo problemów ze wzrokiem kierowcy.. Ponosi on winę, fakt. Ale czy myslicie ze wjechał w tego człowieka specjalnie? Litości..

    • A czy ja piszę, że to morderca?
     Nie, to tylko potencjalny zabójca na drodze.
     Zabójcę od mordercy dzieli celowość ich działania i premedytacja, łączy jednak ostateczny skutek – trup.
     Mamy w tym kraju 3000 trupów na drodze rocznie, podczas gdy w Wielkiej Brytanii, gdzie jeździ dwa razy więcej samochodów i która ma 1,5 raza taką populację jak Polska… do piachu idzie trochę ponad 1,5 tysiąca osób rocznie.
     Bo „się zagapił”, „bo nie zauważył”, „bo słoneczko oślepiło”, „bo pojawił się znikąd”, „bo wtargnął na przejście” (szczególnie przekonująco brzmi w wypadku 90-letniej staruszki rozjechanej w ubiegłym roku w Warszawie przez dyplomatę – ona schodziła już z przejścia, on się nawet nie zatrzymał).
     Za dużo „gapienia się”, „niezauważania”, „słoneczek”, „słupków”, „wtargnięć”… za mało uwagi, myślenia i koncentracji na drodze.

     • Nie widzisz znaczących różnic pomiędzy polską, a Wielką Brytanią? Po 1 jeżdżą dużo nowszymi autami, na oryginalnych częściach i nie są „lepione” i Mirka w stodole. Po 2 mają o wiele lepszą infrastrukturę, praktycznie nie ma „krajówek” jak u nas, gdzie ciężko się wyprzedza. Po 3 jeżdżą na dużo lepszych oponach niż przeciętny polak. Po 4 przy drogach nie montują różnego typu przeszkód zasłaniających drogę. Już zrozumiałeś?

 3. A co tu zeznawać jak wszystko widać ? Ewidentnie wymusił pierwszeństwo ,jak nie widzi innych uczestników ruchu to pora oddac prostokącik do odpowiedniego urzędu i po problemie .Przesiadzie się na rowerek i będzie się modlił żeby inny ślepy go nie upolował

 4. Filmik mogliście sobie darować. Nie to żebym oglądał. „Bo liczą się kliknięcia najlepiej w reklamy.” . Hiena czy szakal a może ku przestrodze?.

 5. KamizelkaOdblaskowa

  Szczerze ??? Do wszystkich którzy tak się madrza na forum , życzę wam by i was spotkała taka sytuacja na drodze, może wtedy zrozumiecie jak to jest bo na chwile obecna to tylko pisać umiecie a g…. co wiecie!!! Mam nadzieje ze życzenia się spełniają.