Wjechał ambulansem pomiędzy zamykające się rogatki

Do groźnego zdarzenia drogowego doszło na jednym z przejazdów kolejowych w województwie podkarpackim. Kierujący ambulansem wjechał pomiędzy zamykające się rogatki.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. opublikowały dzisiaj nagranie z monitoringu, z jednego z przejazdów kolejowych na terenie województwa podkarpackiego. Nieco ponad miesiąc temu, w miejscowości Miłocin kierujący ambulansem wjechał na przejazd kolejowy, pomimo sygnałów świetlnych i zamykających się rogatek.

Pojazd utknął w niebezpiecznej pułapce. Zanim nadjechał pociąg kierowca zdążył zjechać z torowiska i ustawić się wzdłuż torów, tak aby zminimalizować ryzyko zderzenia z pociągiem. Na szczęście nie doszło do kontaktu obu pojazdów.

W tej sprawie prowadzone jest postępowanie. Zgodnie z przepisami kierowca ambulansu nie miał prawa wjechać na przejazd. W sytuacji widocznej na nagraniu kierowca powinien zjechać z przejazdu, nawet jeżeli musiałby wyłamać rogatki.

 

2017-12-22 20:55:17
(fot. wideo PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.)

22 komentarze

 1. Trzeba zweryfikować czy karetka transportowa zasadnie używała sygnałów, nawet pojazd uprzywilejowany nie może wjechać na przejazd jeśli rogatka jest opuszczona. Pojazd uprzywilejowany może nie stosować się do przepisów ruchu drogowego pod warunkiem zachowania szczególnej ostrożności i jeśli nie stworzy tym zagrożenia. Brak myślenia

 2. Kierowca do zwolnienia

 3. Nawet jeśli T jechalo w słusznej sprawie jest jedna zasada „ratownik nigdy nie moze stać się ratowanym” a tu jak widać miał wielkie szczęście dla mnie powinien dostać 500 i zabrać wkładkę na uprzywilejowane jedyne co dać do prowadzenia to wózek z inwalidą..

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7456zł -0.15%
  • GBP 5.2969zł -0.15%
  • EUR 4.5453zł -0.38%
  • CHF 4.1413zł -0.43%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Muzeów w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie
  Noc Muzeów w Muzeum Narodowym w Lublinie
  Noc Muzeów w Ogrodzie Botanicznym UMCS
  Noc Muzeów w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Pokrzywowy Jarmark Lubelski: Królować będą produkty z pokrzywą