Przemytnicy w oku kamery noktowizyjnej. Jeden z nich zaatakował gazem funkcjonariusza SG

Przemytnicy nie przebierają w środkach, aby przetransportować w głąb kraju przemycone papierosy. Ci, ostatnio zatrzymani, mieli na sobie stroje maskujące, w kieszeniach radiotelefony oraz broń gazową.

W miniony poniedziałek funkcjonariusze Straży Granicznej obserwujący przygraniczny teren za pomocą urządzeń termowizyjnych, zauważyli trzy osoby kierujące się w stronę granicy państwa.

– Osoby te zbliżając się do rzeki granicznej, co jakiś czas ukrywały się w zaroślach, obserwowały teren, by następnie kontynuować swą wędrówkę. W rejon ten, wysłane zostały patrole Straży Granicznej by sprawdzić, ich cel pobytu. Na miejscu, okazało się, iż pobyt tych osób w rejonie granicy państwa nie był przypadkowy, bowiem funkcjonariusze ujawnili przy nich znaczne ilości nielegalnych papierosów – wyjaśnia Wojciech Kopeć z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

 

Mężczyźni mieli na sobie stroje maskujące, posiadali broń gazową, miotacze gazu, radiotelefony oraz noktowizory.

– Podczas zatrzymania, jeden z mężczyzn, użył wobec funkcjonariuszki SG gazu łzawiącego, po czym został obezwładniony. Przy zatrzymanych, zabezpieczono w sumie papierosy pochodzące z przemytu o wartości blisko 80 tys. zł – dodaje Wojciech Kopeć.

Zatrzymani to mężczyźni w wieku: 25 i 30 lat, mieszkańcy powiatu chełmskiego. Odpowiedzą teraz za przestępstwo skarbowe, dodatkowo jeden z nich odpowie za stosowanie przemocy wobec funkcjonariusza publicznego, czyn ten usankcjonowany jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

12-98189

12-98188

12-98187

2016-08-24 17:05:50
(fot. wideo NOSG)

9 komentarzy

 1. Fajne kufajki. Zupełnie nie wzbudzają podejrzeń.
  Na Ukrainie przy głównych drogach do Polski rozwieszone są plakaty informujące, że za przemyt papierosów do Polski grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

  • Powinni się przebrać za krowe sarne albo dzika i h… by im narobili noktowizor by nie pomógł
   Chyba że któryś z pograniczników lubi dziczyznę wtedy mógłby się zdziwić.

 2. jednych złapia pogranicznicy, iinych nie , i handel papieroskami bez znakow polskiej akcyzy na targu przy Al. Tysiaclecia, Ruskiej, za Zamkiem jest legalny, tamtedy nie da sie spokojnie przejśc, Panowie z torbami w zebry maja je załadowane do pełna, sa bardzo wrecz nachalni, nikogo sie nie boja, handluja przy samym przejsciu

 3. Po co ich łapac przy granicy wystarczy przejsc sie po targu tak jak kolega pisze handlujo legalnie i nikogo sie nie bojo

 4. Pampalini łowca zwierząt

  Funkcjonariuszka sg odstała gazem ale nie zrobiło to na niej żadnego wrażenia i obezwładniła napastnika. Tego to nawet nie słyszeli najstarsi górale. W zawodach mundurowych nie powinno być bab bo stwarzają tylko zagrożenie dla innych funkcjonariuszy.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Pobiegnij leśnym szlakiem w szczytnym celu
Wyprawa – „Uroczyska pogranicza zapomniane cmentarze Polesia”
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Spotkanie autorskie z Joanną Brodzik – „Umami. Opowieści i przepisy”
European Teqball Tour w Chełmie (wideo)