Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Intensywne opady gradu w regionie. Niemal całkowicie zniszczone uprawy

Podczas czwartkowych burz w regionie, lokalnie wystąpiły intensywne opady gradu. Jak informują nas Czytelnicy, niektóre uprawy, tak jak tytoniu, zostały doszczętnie zniszczone.

Po godzinie 18 otrzymaliśmy informację o intensywnych opadach gradu w miejscowości Chrząchówek w powiecie puławskim. Tam padający grad zniszczył doszczętnie niektóre uprawy. Na polach tytoniu widać pochylone rośliny ze zniszczonymi liśćmi.

– Przed chwilą przeszedł grad w miejscowości Chrząchówek. Dla rolników jest to szok, to co zobaczyli na polach. Tytoń uprawiany przez nich jest doszczętnie zniszczony, straty nawet w 100 procentach – napisał do nas Pan Adam i przesłał zdjęcia.

Z kolei od pana Arka otrzymaliśmy zdjęcia i wideo z Nasutowa w gminie Niemce. Tam kilkuminutowe opady gradu sprawiły, że w ciągu chwili zrobiło się biało.


Bezpośredni link do wideo – kliknij!

2017-07-20 20:17:09
(fot. wideo nadesłane Adam i Arek)

32 komentarze

 1. tytoń ? W sumie dobrze, będziemy zdrowsi i dłużej będziemy mogli pobierać zasiłki po szalonej podwyżce z ZUS !!

  • Zdrowsi? Kolego teraz większość rolników się z uprawy tytoniu utrzymuje…

   • ? Byłeś w jednej wsi tylko ?

   • Tu masz rację – utrzymują się. Jakkolwiek zobacz w Łukowej majątki tytoniowych rolników, spójrz z jakim rozmachem robione są „tytoniaki” a oni i tak lamentują, że z tego nie da się żyć …

    • żal Ci d….. ściska??? podwijaj rękawy, bierz się za robotęi rób to samo, też będziesz BOGATYM….. a jak nie masz pojecia co to sa dotacje z UE i na czym polegaja to sie nie wypowiadaj…. a my posłuchamy za jakiś czas czy jesteś szczęsliwy czy tez nie „lamentujesz”….

   • Wiem coś o tym więc to prawda.

  • Zdrowsi będą ci, co w ogóle nie palą. A palacze dostaną więcej zmielonych łodyg i chemii zamiast suszu z liści.

 2. Tylko dla niektórych plantacje tytoniu stanowią jedyne źródło utrzymania

  • Tłumacz mieszczuchowi…

  • Nie można żyć koszem innych. A i tak rekompensaty będą, a naród zdrowszy !!

   • rekompensaty? chyba nie wiesz o czym mówisz…. może 20 procent wartości im oddadzą, nie więcej.

   • ty jesteś ,,sowsiem durak”! naród będzie zdrowszy?! a gdzie masz jeszcze polskie fabryki papierosów? wszyscy palą papierosy zza wschodniej granicy,które produkuje koncern filip moris ,a my jesteśmy tylko konsumentami, i w znikomym stopniu producentami tytoniu.Jeszcze jedno,odszkodowania zostaną wypłacone z pieniędzy podatnika,zatem i twoich,i co dalej się cieszysz?!jeżeli tak,to musisz się leczyć!

  • Wieśniaczka na szpileczkach

   @aaa – jeśli dla niektórych, jak powiadasz, plantacje tytoniu to jedyne źródło utrzymania, to błąd, trzeba było tylko część tzw. areału obsadzić tytoniem, a resztę innymi uprawami, wtedy jakby szlag trafił tytoń, to np. kartofle, cy buroki by łocalały i miołby taki co jeść.
   A i jego śfynioki tyz. A tak to nawet popalić i ma co.

 3. Standardowo będą teraz płakać o odszkodowanie ale ubezpieczyć to się nie chciało.

  • Święte słowa. Jak mi w działalności coś nie wyjdzie to zapindalam żeby nadrobić a rolniczki płaczą i proszą o wsparcie. Za mało mają traktoróww …..

   • nadrób gradobicie

   • nie wiem dlaczego na forum pozwalają komentować durniom, przecież działalność też możesz ubezpieczyć od ryzyka – ubezpieczasz – zapewne nie, ja też prowadzę działalność i akurat moją branżę wykończyli lenie z Wiejskiej, przez wiele lat współpracowałem z rolnikami, i nie sadzę że nie chcieli ubezpieczyć , poczytaj o takich ubezpieczeniach, firmy ubezpieczające robią wszystko żeby tylko nie ubezpieczyć, dają takie stawki lub warunki że i tak nic z tego, i w tej materii wiem co mówię………….. więc szanowny Panie wskakuj na OLX kupuj gospodarstwo ubezpieczaj sadź tytoń lub inne zielsko i czekaj na grad, jak Ci zapłacą wróć na forum i to opisz a narazie nie pluj ani na rolniczków ani na nikogo innego bo coś mi się wydaje żw słoma z butów ci wystaje, a traktor to i ty możesz sobie kupić

   • Wycenią im wartość upraw jak twojego starego opla po szkodzie całkowitej. Nie masz nic do napisania, to nie pisz.

    • To po co płakać?? W każdym interesie trzeba oszacować ryzyko. Ale nie na wsi. Im się należy. Jak i 600zł kwartalnie krusu, a nie 1200 co miesiąc zusu !!

   • jak nie wiesz skad maja te traktory na na jakich zasadach, to ZAMILCZ i nie pisz bzdur

  • bo nasz kochany rząd tak nam podniusł ubezpieczenia że mimo nam dopłaca to wychodzi dwa razy drozej niż było

 4. Zapowiadali upały a tu? Temperatura z trudem przekracza 25 stopni, słońca jak na lekarstwo, a dzisiaj tzn. wczoraj od 16.00 do 20.00 w Lublinie była burza i non stop padał deszcz.

 5. ŻAL widać że większość komentarzy piszą nieroby na socjalu którzy nie wiedzą jak wygląda życie na wsi.O majątkach z tytoniu piszą … a kto wam broni nasadzcie sobie i zobaczcie jaka to harówa zresztą przy każdej uprawie to ciężka praca nic samo nie rośnie….moi drodzy BRAWO ZIBI możę w końcu coś dotrze do tych…niemyślących

 6. „zooołza” i „zibi” w pełni popieram Wasze wypowiedzi, widać że wiecie o czym piszecie bo reszta komentarzy…. to brak słów….

 7. pewnie nie tylko tytoń został uszkodzony

Z kraju