690 680 960

Wesprzyj inicjatywę OSP Markuszów, pomóż pogorzelcom

Wczoraj w ciągu kilku chwil ogień strawił im dom. Trwa akcja zbiórki pieniędzy dla pogorzelców z Markuszowa, którą zainicjowała Ochotnicza Straż Pożarna.

Zbiórkę na zakup najpotrzebniejszych przedmiotów i odbudowę domu zniszczonego w pożarze w Markuszowie organizuje Ochotnicza Straż Pożarna z Markuszowa.

– Zbiórkę założyliśmy z powodu tragedii, jaka spotkała Mariana i jego rodzinę. W dniu 23 sierpnia 2019 roku spotkało ich wielkie nieszczęście. W ten feralny dzień zajął się ogniem budynek w miejscowości Markuszów. Mimo tego, że w akcji ratunkowej udział wzięło 6 zastępów straży pożarnej nie udało się uratować części mieszkalnych. Pożar odebrał cały dobytek Marianowi i jego rodzinie, która została bez dachu nad głowa – relacjonują strażacy.

Płonie dom w Markuszowie. Strażacy walczą z ogniem, droga jest zablokowana (zdjęcia)

Zachęcamy do udziału w zbiórce i prosimy o wsparcie dla pogorzelców. Jeśli ktoś nie może wspomóc ich finansowo, niech udostępni tę zrzutkę, aby dotarła do jak największej liczby potencjalnych darczyńców. Całość kwoty ze zrzutki trafi do pana Mariana i pomoże rodzinie w zakupie najpotrzebniejszych rzeczy i przybliży ich do odbudowy domu.

Link do zbiórki – kliknij!

(fot. OSP Markuszów)

9 komentarzy

 1. Jest tyle firm ubezpieczeniowych gdzie można ubezpieczyć swoje mienie za nieduże pieniądze /ok. 1zł za dzień / i nie trzeba później żebrać albo liczyć że PIS da, swoich nie da tylko z ludzi ściągnie podnosząc ceny. Trochę godności ludzie.

  • Swoje mądrości prosimy zachować dla siebie. Jeżeli nie zna Pan sytuacji i mieszkających tam osób to lepiej nic nie pisać.

 2. Za wiele to tego nie było ….więcej warta działka niż te stare budynki

 3. Nie każdy jest zamorzyny. Tam mieszkały 2 niepełnosprawne osoby więc zamknijcie mordę i przestańcie komentować. Nikt nie żebra, jeśli ktoś pomoże to super. Jeśli nie chcesz pomagać to nie komentuj

 4. Tu chodzi o ludzi tym.bardziej kalekich ktore potrzebuja gdzies mieszkac .Nie znajac sytuacj chlapac by chlapac ozprem kazdy umi a jest wielu co umieja komentowac wymadrzac sie a gdy trzeba pomoc to ich nie ma Bo wedlug iscie madrych komentatorow to wszyscy pis.liza d… I biora kase a ja sie pytam gdzie ludzki odruch pomocny?, A gdyby sie takimi madremu spalil Dom to tez by tak komentowal wypisujac bzdury?Czy oczekiwania by pomocy od ludzi?

 5. Ja osobiscie z markuszow nie mam nic wspolnego ale dobrowolnie w poniedzialek sproboje DLA tych ludzi cos skolowac by mozna bylo im pomoc odbudowac Dom ot tak bezinteresownie choc mieszkam od markuszow ponad 70, km to widzialem nie jedna ludzka tragedies I wiem ze trzeba pomoc

 6. Ludzie skąd w was tyle zawiści? Co ma godność wspólnego z tym że Osp założylo zbiorke i chce pomóc tym ludziom. Nie znacie sytuacji tej rodziny a zachowujecie się jakby ktoś z waszej kieszeni miał wyciągnąć te pieniądze nie ze swojej. Trochę ogłady. Jak macie pisać głupoty to lepiej nic nie piszcie

 7. Ja nie wiem z kad tyle nienawiści w ludziach… być może jest to z tad ze każdy patrzy tylko na siebie… choć sam nigdy nie znalazłem się w takiej sytuacji ( odpukać…) to wiem jak to jest… Markuszow jest mi znany – mieszkałem w tej gminie jakiś czas… Fajnie ze jeszcze są ludzie którzy nie patrząc na zamoznosc rodziny itp itd chcą pomóc… choć sam nie mogę pomóc życzę rodzinie poszkodowanej zdrowia i szybkiego powrotu do „normalnosci” a dla OSP wielkie brawa i powodzenia w zbiórce… Pozdrawiam

Kursy walut

 • USD 4.4492zł -0.93%
 • GBP 5.461zł 0.08%
 • EUR 4.685zł -0.09%
 • CHF 4.7576zł -0.01%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ
Mikołajki z myślą o seniorach i osobach z niepełnosprawnościami
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin