Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

W weekend kolejna edycja wyścigu wraków. Szykuje się rekordowa obsada

W sobotę i niedzielę w Lublinie odbędzie się piąta już edycja wyścigu wraków. Tym razem pod hasłem „Mocy Przybywaj”.

W najbliższy weekend na terenie dawnego poligonu na lubelskim Majdanku odbędzie się Wrak Atak No5 „Mocy Przybywaj”. Wyścigi wraków rozegrane zostaną na tym samym torze, na którym odbywała się edycja walentynkowa imprezy. Tor będzie się jednak różnił od poprzedniego, gdyż cały czas trwają prace nad jego modyfikacją i wydłużeniem. Piąta edycja festynu motoryzacyjnego najprawdopodobniej będzie rekordowa, jeżeli chodzi o ilość załóg, które wyjadą na tor. Już teraz zapisało się ich 62, a zgłoszenia wciąż są przyjmowane.

Całość rozpocznie się w sobotę o godzinie 10:15. kiedy to odbędzie się losowanie grup. Pierwszy start eliminacyjny zaplanowano na godzinę 11. Wyścigi poszczególnych grup będą trwały do godziny 18. W niedzielę impreza potrwa od godziny 9 do 18.

Wciąż można się zapisać do udziału w wyścigu. Trzeba posiadać auto w wieku powyżej 10 lat o wartości nie większej niż 1000 zł. Kierowca i pilot muszą mieć ukończone 18 lat. Poza tym auto nie może mieć żadnych przeróbek podkręcających jego moc. W pojeździe może być klatka bezpieczeństwa a załoga musi jechać w kaskach na głowach. Nie można stosować wzmocnień zderzaków. Dopuszczony jest kontakt pomiędzy autami, jednak w miarę bezpieczny. W zawodach chodzi głównie o to aby załogi przejechały jak najwięcej okrążeń.

Portal lublin112 jest medialnym partnerem imprezy.

W weekend kolejna edycja wyścigu wraków. Szykuje się rekordowa obsada
W weekend kolejna edycja wyścigu wraków. Szykuje się rekordowa obsada

(fot. lublin112)
2016-04-08 12:00:18

4 komentarze

  1. licha pogoda ma być, a szkoda…

  2. Dobrze, ze pracują nad trasą bo taka jazda w kółko szybko sie nudzi 🙂

  3. miód na myślenie

    Mam nadzieje ze się odbędzie bo może być błotko.

  4. mam chec sie z kumplem zgłosic jest jakis telefon do organizatorów?