Środa, 28 lutego 202428/02/2024
690 680 960
690 680 960

Wciąż rosnące koszty sprawiają, że wyjście na basen może stać się luksusem. W Lublinie już podrożały bilety

Koszt wyjścia na basen na 3 godziny dla czteroosobowej rodziny wynosi obecnie ok. 230 zł. Od dziś obowiązują nowe, wyższe ceny biletów za wstęp do obiektów lubelskiego MOSiR-u.

Od poniedziałku obowiązuje nowy cennik wstępu do obiektów basenowych zarządzanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Bystrzyca w Lublinie. Chodzi o kompleks Aqua Lublin i Strefę H2O przy Al. Zygmuntowskich a także Centrum Sportowo-Rekreacyjne przy ul. Łabędziej. Bilety są droższe o ok. 35 procent, a podwyżka spowodowana jest głównie ogromnym wzrostem cen energii elektrycznej, wynoszącym 400 proc, jednak nie tylko. Nie bez znaczenia jest także wyższy koszt ciepła oraz rosnąca płaca minimalna.

Skorzystanie z aquaparku i basenu olimpijskiego w Aqua Lublin w najkrótszym, gdyż 75-minutowym czasie, podrożało z 29 na 39 zł. W weekendy i dni świąteczne cena jest jeszcze wyższa i wynosi 42 zł. Trzygodzinny pobyt na pływali to koszt 78 zł od poniedziałku do piątku i 88 zł w weekendy. W przypadku biletów ulgowych jest to odpowiednio 31 i 34 zł, oraz 62 i 68 zł. To oznacza, że koszt wyjścia na basen na 3 godziny dla czteroosobowej rodziny, przy zastosowaniu przysługującej ulgi to 222 zł na tygodniu i 230 zł w weekendy.

W Strefie H2O godzina korzystania z basenu kosztuje 23 zł, a w przypadku biletów ulgowych 16 zł. Podwyżka wyniosła odpowiednio 6 i 4 zł. Cały czas dostępna jest promocja „Tanie pływanie” dla osób, które odwiedzą obiekt od poniedziałku do piątku od otwarcia, czyli godz. 14.00 do godz. 16.00. W tym przypadku bilet normalny kosztuje 15 zł, a ulgowy 13 zł. Jest też ulga dla seniorów, dla których koszt biletu wynosi 11 zł. Tu też nastąpiły podwyżki o odpowiednio 4,3 i 3 zł.

Jednorazowy wstęp na baseny Centrum Sportowo-Rekreacyjnego przy ul. Łabędziej na dwie godziny podrożał z 36 na 49 zł dla biletów normalnych i z 26 na 35 zł dla biletów ulgowych. Dostępna jest opcja „Tanie pływanie”, czyli wstęp za 26 zł lub 19 zł na godzinę, a drugą otrzymuje się gratis. Jednak tylko od poniedziałku do piątku do godz. 15.

Oczywiście więcej trzeba też zapłacić za korzystanie z saun i innych usług dostępnych w poszczególnych obiektach. Dodatkowo podwyżki czekają też wszystkich najemców i dzierżawców. Jednocześnie zmieniono godziny otwarcia obiektów. W czasie, kiedy było najmniej klientów, baseny czy też sauny, nie będą teraz dostępne.

(fot. lublin112)

41 komentarzy

  1. Twardy elektorat nie potrzebuje basenów czy kultury tylko walić harnasie przy koncercie disco polo w tvpis.

    • Janusz w klapkach

      Jak mam oglądać kulturę POpapranców,co się na marszykach nierówności za kundle przebierają, to wolę te Harnasie.

  2. Jak baseny co chwila były zanieczyszczone to krzyczeliście – zwiększyć ceny żeby patologii nie było stać. No to zwiększyli. Nie macie ochoty korzystać z basenów wśród osób wpływowych, dygnitarzy, celebrytów?

    • Jak się idzie na basen czy saunę, to jakie to ma znaczenie, kto tam przychodzi? Ważne, żeby czysto było. A na basenach na Aqua to niestety, ale różnie bywało. Woda z pryszniców leje się non stop, brak mydła pod prysznicami. To jak ma się to opłacać? I jak ma być czystko ?

  3. Od pół roku imigranci mają baseny za darmo więc podnoszą ceny biletów normalnym obywatelom. Już chyba najwyższy czas znieść nadmiar przywilejów dla UA w tym bezpłatne parkowanie w centrum.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo