690 680 960

Ważny komunikat dla kierowców. Utrudnienia w ruchu na drogach w rejonie Wąwolnicy, włóż za szybę białą kartkę

W związku z uroczystościami ku czci Matki Bożej Kębelskiej, które odbędą się w dniach 3-4 września 2022 roku w Wąwolnicy i Kęble, wystąpią utrudnienia w ruchu na drodze. Zwłaszcza w rejonie Nałęczowa, ze względu na przebudowy na drogach. Kierowcom udającym się na uroczystości policjanci zalecają umieszczenie białej kartki papieru za szybą samochodu. Pomoże to służbom porządkowym kierować pojazdy na właściwe parkingi.

W dniach 3-4 września 2022 roku w Wąwolnicy i Kęble odbędą się uroczystości ku czci Matki Bożej Kębelskiej. W związku z tym, przewidywane są utrudnienia w ruchu na drogach dojazdowych do tych miejscowości.

Pielgrzymi oraz osoby przejeżdżające przez Nałęczów powinny uwzględnić zmianę organizacji ruchu obowiązującą obecnie w Nałęczowie (przebudowa głównego skrzyżowania, sygnalizacja świetlna) oraz w Piotrowicach (budowa obwodnicy, sygnalizacja świetlna).

Pielgrzymi piesi, w Nałęczowie, aby ominąć przebudowę głównego skrzyżowania, mogą skorzystać z drogi przez park, korzystając z wejścia obok Urzędu Miasta Nałęczów oraz wyjścia przy Termach Pałacowych.

Zaleca się dojazd do Wąwolnicy trasą S17, od miejscowości Kurów lub od Markuszowa, przez Piotrowice (rondo) i Drzewce Kolonia do Wąwolnicy. Z kolei z Lublina przez Bełżyce, Niezabitów do Wąwolnicy.

Aby usprawnić ruch na drodze, policjanci proponują kierowcom udającym się na uroczystości umieszczenie białej kartki papieru za szybą samochodu. Pojazdy z takim oznaczeniem będą kierowane na wyznaczone parkingi – łąki w okolicy Sanktuarium, park na rynku, parkingi w rejonie cmentarza, dla autokarów na placu targowym. Policjanci, wspomagani przez strażaków ochotników będą czuwać nad bezpieczeństwem pielgrzymów.

(fot. lublin112.pl)

8 komentarzy

 1. Ta sekta nadal żywa?

  • Nie musisz się bać lewaku.

   • Uważam się za zbawionego

    Ale jeszcze 300 lat temu inaczej byśmy pogadali… Oczywiście to nie ty wyłbyś na stosie, tylko opuszczające twe ciało demony. To wszystko dla twojego dobra, zbawienia. Dziś niestety twoja dusza jest skazana na potępienie, nie odcierpisz bowiem swych win w tym życiu.

    • Właśnie o takich polskich korzeniach kultury katolickiej swego czasu zapewniał pan prezydent klęcznik Duda.
     Inaczej myślący niż wskazywały te „korzenie kultury” byli likwidowani prawie tak samo sprawnie jak Żydzi w Auschwitz.

 2. Lewaki nikt wam nie karze tam iść możecie pomachać tęczowa choragiewka przed komputerem i pozdrowić wykolejencow

 3. A czemu nie czarna jak piekło, do którego trafią ci bałwochwalcy?

 4. Trudno znaleźć większych chamów i buraków jak wyznawcy kultu krzyża (śmierci) – mnie ciekawi czy na ołtarzu wystawią świętą „skarpetę” !!!?

  • Randalk, czy w okolicach 24 grudnia może ustawiasz w domu choinkę? Masz wolne w pracy 25 grudnia lub w Wielkanoc? Jakim prawem? Przecież to jakieś sekciarskie święta wtedy wypadają…

Kursy walut

 • USD 3.991zł 0.15%
 • GBP 5.0417zł -0.18%
 • EUR 4.3233zł -0.24%
 • CHF 4.5689zł 0.02%

Polub nas