Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Ważne informacje drogowego dotyczące ul. Węglarza i Lubelskiego Lipca ’80

W najbliższych dniach nastąpi zmiana organizacji ruchu w rejonie ul. Węglarza oraz Lubelskiego Lipca ’80. Ma to związek z realizowanymi tam inwestycjami drogowymi.

Od czwartku (21 marca) wykonawca przedłużenia ul. Lubelskiego Lipca ’80 rozpoczyna kolejny etap prac związany z przebudową ul. Ciepłej. Tym samym zamknięta zostanie dla ruchu ta ulica na odcinku o długości 250 m, tj. od łącznika przy ul. Lubelskiego Lipca ’80 do ul. Betonowej. Dla mieszkańców wydzielono parking przy skrzyżowaniu ulic Lubelskiego Lipca ’80 z ul. Diamentową. Takie zmiany potrwają około 3 miesięcy.

Aktualnie w ramach inwestycji równolegle prowadzone są roboty drogowe oraz z branży elektroenergetycznej i sanitarnej. Na ciągu głównym ul. Lubelskiego Lipca ’80 w trakcie jest budowa kanalizacji deszczowej oraz przebudowa sieci niskiego i średniego napięcia. Jednocześnie wykonywane są roboty ziemne oraz te związane ze wzmacnianiem podłoża. Z kolei na ulicach bocznych objętych zakresem: Ciepłej, Włościańskiej, Przeskok i wewnętrznej Dzierżawnej prace koncentrują się głównie na branży sanitarnej i elektrycznej. Zakończenie prac planowane jest z początkiem lutego 2025 r. Inwestycję o wartości 96 mln zł realizuje spółka Strabag. Przedłużenie ul. Lubelskiego Lipca ’80 to zadanie dofinansowane z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Środki otrzymane na ten cel to 65 mln zł.

Z kolei od piątku (22 marca) drogowcy wprowadzą czasową organizację ruchu na skrzyżowaniu ulic: Węglarza, Walecznych, Kłopotowskiego i Strzembosza. Główna zmiana dotyczyć będzie zmiany pierwszeństwa na tym skrzyżowaniu – ulice Strzembosza i Walecznych będą podporządkowane. W I etapie prac zostanie zamknięty wlot ul. Kłopotowskiego za wyjątkiem samochodów obsługujących budowę oraz autobusów komunikacji miejskiej w celu zawracania. Przystanek autobusowy z ul. Kłopotowskiego zostanie przeniesiony na ul. Węglarza. Przy krawędzi jezdni zostanie wyznaczony ciąg pieszy. Z kolei na ul. Walecznych nastąpi wyłączenie z ruchu prawoskrętu. Utrudnienia potrwają do odwołania.

Obecnie w rejonie ul. Węglarza, trwa rozbiórka budynków i ogrodzeń oraz porządkowanie terenu. Jednocześnie wykonawca przystąpi do robót ziemnych oraz prac z branży sanitarnej i elektrycznej. Inwestycję realizuje PBI Infrastruktura S.A. wspólnie z PBI WMB Sp. z o.o. Jej zakończenie planowane jest w październiku 2025 r. Przedłużenie ul. Węglarza wraz z budową przyległych ulic otrzymało dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Wartość inwestycji to blisko 49 mln zł.

(Źródło: UM Lublin)

7 komentarzy

 1. Wiejski Głupek

  No to będą teraz dzwony na Węglarza.
  Radzę omijać te rejony.

  • Będą, będą bo na pewno. Jazda na pamięć da o sobie znać.
   A ta przebudowa to potrzebna jak… ale łysa pała z Lublina deweloperom dojazd obiecała.

 2. Były i będą. Tam powinno być rondo.
  Do redakcji. Będzie zasłonięty zakaz zawracania? Jakoś do Jagodowej i Cyprysowej trzeba dojechac.

 3. Będzie dojazd do zakorkowanej Węglarza

 4. jak Walecznych będzie podporządkowana to będą korek od Smorawińskiego 🙂

 5. No tak. Sp. Pracy blokuje Dożynkową, Magnoliową i Węglarza, a Węglarza zablokuje Walecznych. Bo Węglarza będzie stało na zachód, ale na wschód będzie raczej drożna.

 6. To się będzie działo :-).

Dodaj komentarz