Wandzin: Nie wyhamował na zakrętach, zderzył się z osobówką

Nadmierna prędkość była przyczyną dzisiejszego wypadku na trasie z Lublina do Lubartowa. Samochód ciężarowy zderzył się tam z samochodem osobowym.

Do wypadku doszło w środę około godziny 10:30 w miejscowości Wandzin, na trasie Lublin – Lubartów. W rejonie wiaduktu kolejowego zderzyły się dwa pojazdy: ciężarowy z osobowym. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy lubartowskiej drogówki wynika, że kierujący ciężarówką mężczyzna, jadąc w kierunku Lubartowa, na łuku jezdni stracił panowanie nad pojazdem. Auto zjechało na przeciwległy pas ruchu, po czym uderzyło w jadącego z naprzeciwka hyundaia spychając go do przydrożnego rowu.

Na miejscu interweniowała straż pożarna, pogotowie ratunkowe i policja. – Do szpitala z obrażeniami ciała została przetransportowana 23-latka, która kierowała samochodem osobowym. Kobieta trafiła na oddział chirurgii – wyjaśniał nam mł. asp. Grzegorz Paśnik z Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie.

Kierowcy ciężarówki nic się nie stało. Oboje kierujący byli trzeźwi. W trakcie akcji ratunkowej w miejscu wypadku występowały utrudnienia w ruchu. -Wstępną przyczyną wypadku było niedostosowanie prędkości do panujących na drodze warunków przez 23-letniego kierowcę ciężarówki – dodaje Michał Grzegorz Paśnik.

Informacje o zdarzeniu oraz zdjęcie otrzymaliśmy od czytelników – DZIĘKUJEMY!

2015-05-27 15:51:16
(fot. Nadesłane)

Zobacz również

15 komentarzy

 1. Szczyl uwierzył w swoje umiejętności z toru.

  • Słowo kierowca w przypadku takich młodych ludzi siedzącymi za kierownicami ciężkich pojazdów powinno być brane w duże cudzysłowie.
   Pamiętam czasy, kiedy jeszcze wtedy szofer ciężarówki miał pomocnika, który dopiero po trzech latach praktyki mógł nazwać się szoferem i usiąść za kierownicą samodzielnie. A teraz…

  • Chciałeś być zabawny, ale nie wyszło.. Lepiej wracaj do nauki gimbusie bo jutro rano do szkoły wstać trzeba.

 2. mam nadzieję, że szybko nie odzyska prawka

  • mam nadzieje ze zlapia cie szybciej niz pozniej w zabudowanym i zabiora ci prawko na stale

 3. „23 letni kierowca ciężarówki” …. a w Euro Truck Simulator auto mu stawało w miejscu 😉

 4. Jakoś mnie to nie dziwi. Wczoraj widziałam jak kierowca ciężarówki omal nie przejechał człowieka, fuksem minął go najeżdżając na wysepkę, nawet nie zwalniał mimo iż na pewno widział go z odległości kilkuset metrów. Co prawda człowiek spacerował na skos jezdni jak święta krowa, ale nie mieści mi się w głowie, że kierowca ryzykował, że go zabije po to żeby go czegoś nauczyć albo żeby nie zwalniać i nie musieć rozpędzać się pod górkę. Duże auto i świadomość tego że się samemu nie ucierpi nie zwalnia z myślenia

  • Jak go widziałaś to było mu zwrócić uwagę, że spaceruje jak święta krowa, a nie zastanawiać się czy go ciężarówka rozjedzie czy nie rozjedzie.

 5. i jeszcze może zatrzymać pędzącą ciężarówkę… sorry, ale Chuck Norris to ja nie jestem

 6. Powiedzcie mi gdzie macie wzmiankę o 23 letnim kierowcy ciężarówki? Cyt: „Do szpitala z obrażeniami ciała została przetransportowana 23-latka, która kierowała samochodem osobowym.”
  Chyba ze padło mi na oczy i jutro nie wsiadam w samochód do pracy…

 7. Dlatego zawsze tam zwalniam do 30 km/h, żeby domorosłym rajdowcom z ciężarówek i osobówek zagrać na ich delikatnych nerwach. 😉

 8. kuwa fahury sie odzywaja.a macie wogóle jakies prawo jazdy

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7978zł -0.09%
  • GBP 5.2235zł -0.27%
  • EUR 4.5481zł -0.14%
  • CHF 4.1279zł 0.2%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja