Poniedziałek, 24 czerwca 202424/06/2024
690 680 960
690 680 960

Wandal przyszedł przeprosić za swoje zachowanie, zapłacił też za szkody. Koziołek Łukasz wrócił na miejsce

Koziołek Łukasz, który w nocy z niedzieli na poniedziałek został wyrwany przez wandala, wrócił na Stare Miasto. Koszty pokrył sprawca tego czynu.

Przed kilkoma dniami informowaliśmy o zdarzeniu, jakie miało miejsce na lubelskim Starym Mieście. W nocy z niedzieli na poniedziałek wyrwany został koziołek Łukasz. Opiekująca się szlakiem fundacja Lubelskie Koziołki postanowiła nagłośnić sprawę.

To wszystko sprawiło, że sprawca tego czynu postanowił niezwłocznie zgłosić się do Fundacji. Nie chciał czekać bowiem, aż przyjdą po niego policjanci. Przeprosił za to co zrobił oraz pokrył koszty związane z ponownym umieszczeniem Łukasza na swoim miejscu.

Koziołek znajduje się przed budynkiem Teatru Starego. Jego atrybutem jest teatralna maska. Na tabliczce umieszczono słowa „Z miłości do ciebie…”. Rzeźbę odsłonięto w grudniu 2023 r. na ul. Jezuickiej na Starym Mieście. Została ona ufundowana przez lubelską firmę z branży nieruchomości Urban.

Na Szlaku Lubelskiego Koziołka znajdują się jeszcze: Onufry, Kazik, LuCeK, Staś, Vetek, Światłowid, Szarytka Marianna, Maciej oraz Janek i Jurek.

20 komentarzy

 1. Na co to takie szkaradzieństwo? Jeszcze się kto potknie na tej położonej byle jak kostce brukowej,przewróci na tego stwora i porani.

 2. Przepraszam go nie nauczy napije sie z kolegami i zapomni gdyby kazdemu tak wszystko na sucho uchodziło tym bardziej ze kasiastych rodziców ma zapłacili i co po sprawie ehhhhh

  • A co byś chciał żeby go publicznie wybatożyli pod Ratuszem? To Polska a nie Singapur. Zapłacił to może coś do głowy mu weszło.

   • Tylko widzisz – problem w twoim podejściu jest taki, że jak wszystko załatwiają pieniądze i ktoś ma więcej kasy, to może więcej nawywijać. Praktycznie dorabiasz cennik do paskudnych rzeczy. Dla niektórych pieniądze nie mają żadnej wartości, bo nie musieli ich zdobywać, po prostu dostali. Dlatego karą powinno być coś, na stracie czego sprawcy zależy – w tym przypadku zachowanie anonimowości i dobrego imienia.

   • Pewnie nic nie wiesz, nawet gdzie leży Singapur, skoro przywołujesz w takim kontekście.

  • Dokładnie! Sam z żalu nie przyszedł, tylko jak zaczęła się przysłowiowa dvpa palić, by zminimalizować straty.
   Pokrycie kosztów to żadna kara, to absolutne minimum w tej sytuacji. A za „przepraszam” i „dziękuję” się nic nie kupuje…

 3. I to jest prawidłowe zachowanie sprawcy.

 4. sebix w BMW-io

  do Jaro gniady, nie pomyślałeś że ten wandal zarabia już na siebie, że jest pełnoletni.

  • Pełnoletni jest na pewno, bo chodził nocą nachlany i przeprosić nie przyszedł z rodzicami.
   Ale czy dojrzały i samodzielny? Po zachowaniu nie sądzę…

 5. jak z PISu niech płaci podwójnie

 6. Komu to potrzebne ani to ładne ani pożyteczne.

 7. Sam z pewnością nie był . Tak mają w głowach dzbany którzy popisują się przed towarzystwem jak się nachlają . Teraz niech zobaczy na trzeźwo ile go taką impreza wyniesie . Koledzy finansowo na pewno nie pomogą .

 8. A kij z tym koziołkiem powinni go tej samej nocy na złom wynieść , tacy wielcy lublinianie a kultury brak więc reprezentacja juz była wstyd i chańba jak się ludzie zachowujecie zapewne to był pewnie ten ktory chodzi na motor i na trybunie kibicuje.Wystarczy przejść po deptaku w weekend i posłuchać , zobaczyć do ilu szarpanin dochodzi i jak widać dewastacji WSTYD nic poza tym

 9. Nie istotne czy pełnoletni czy nastoletni jest cos takiego jak odpowiedzialnosc karna skoro policja sie tym zajmuje to jest w toku zajmuje sie tym duzo ludzi ktorzy biora panstwowe pieniadze nie mozna przyjsc powiedziec przepraszam i nic sie nie stalo jego skrucha tylko powinna obnizyc wysokosc kary i dobrze ktos napisal wyzej napewno nie byl sam jest monitoring ale koneksje rodzinne z kims na górze do tego pieniadze i cicho sza tak ?traktowac wykroczenia i przestepstwa równo wedlug kazdego tyle w temacie a czy on pracuje czy mu tatus z mamusia daja pieniedze to najmniej wazne !!!!

 10. Pas kudny jak zuk

Dodaj komentarz