690 680 960

Walczyli o jego życie kilkadziesiąt minut. Życia rowerzysty potrąconego przez ciężarówkę nie udało się uratować (zdjęcia)

Tragicznie w skutkach zakończył się wypadek, jaki miał miejsce na drodze krajowej nr 48, na trasie Kock – Moszczanka. Pomimo długiej reanimacji nie udało się uratować życia poszkodowanego rowerzysty.

Do zdarzenia doszło we wtorek około godziny 12:30 w miejscowości Sobieszyn w powiecie ryckim, na trasie Kock – Moszczanka. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie, z którego wynikało, że na drodze krajowej nr 48 kierujący rowerem mężczyzna został potrącony przez ciężarówkę. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów wynika, że podczas wykonywania manewru wyprzedzania przez kierującego samochodem ciężarowym marki MAN 34-letniego mieszkańca powiatu kozienickiego doszło do potrącenia rowerzysty. Mężczyzna kierujący jednośladem doznał poważnych obrażeń ciała. Pomimo prowadzonej przez kilkadziesiąt minut reanimacji życia poszkodowanego cyklisty nie udało się uratować.

Strażacy zabezpieczają wyciek gazu z cysterny, która po zderzeniu z rowerzystą wpadła do rowu. Ustawiona została kurtyna wodna oraz dysponowane są kolejne zastępy straży pożarnej, gdyż potrzebne są duże ilości wody do zabezpieczenia ulatniającego się gazu. Na miejsce zdarzenia zadysponowana została specjalistyczna grupa chemiczno-ekologiczna z KW PSP w Lublinie.

Trwa ustalanie szczegółowych okoliczności wypadku. Policjanci wprowadzili objazd dla samochodów osobowych przez Ułęż oraz Sobieszyn, kierowcy samochodów ciężarowych oczekują na wznowienie ruchu. Utrudnienia z przejazdem potrwają kilka godzin.

(fot. lublin112.pl\PSP Ryki)

19 komentarzy

 1. Franio znów wina kierowcy PRAWDA???? Powienien Lepiej obserwować czy między drzewami przypadkiem nie leci jakiś sportowiec .. Ehhh Ci kierowcy cystern i audi :))

  • Gdzie tak twierdzę?

  • Czego to szyderstwo ma dowodzić?
   Że jeżeli raz na tydzień, czy miesiąc zdarzy się wypadek z winy rowerzysty, to setki innych wypadków (w tym samym czasie) z winy kierujących samochodami przestają mieć miejsce?

   • Czego to ma dowodzić? Że wiejscy rajdowy w aŁdi przestali latać setką po wsi, czy nawaleni jak stodoła?

  • Gdyby w zdarzeniu brał udział kierujący ciężarówką marki aŁdi, to uciekł by on z miejsce wypadku.

 2. Powinien być absolutny zakaz poruszania rowerami po drogach krajowych. Tylko lokalne drogi i ścieżki rowerowe.

  • i cystern

  • A dlaczego nie zabronić jazdy rowerem wszędzie? A może motocyklem także zabronić? Dlaczego tylko rowerem? Co jest w tym pojeździe takiego szczególnego?

  • Wydaje mi się, że bezpieczniej jest poruszać się rowerem poboczem drogi krajowej, niż pasem ruchu drogi bez pobocza. Tutaj, pomimo, że to DK pobocza nie było. Może w braku pobocza jest problem?

 3. W cywilizowanych krajach wzdłuż drogi sadzą drzewa, by po drugiej stronie zrobić scieżkę dla pieszych i rowerzystów. Ale tu jest niestety Polska.

 4. rowerzysta leśny

  W życiu bym nie wyjechał na drogę rowerem. Trzeba nie mieć wyobraźni.

  • Rowerzysta po prostu

   Weźmy pod uwagę że być może rowerzysta chciał przejechać przez drogę i nie zauważył ciężarówki. Nie wiemy co było przyczyną wyjechania na ulicę, więc nie sądźmy, są od tego inni. Ps. Nie wierzę że tylko po lesie pan jeździ. Do lasu też jakoś trzeba się dostać.

   • rowerzysta leśny

    Wiozę rower na bagażniku. Dokładnie na dachu swojego samochodu.

    • Mało bezpieczne jest poruszanie się osobówką, po drogach po których jeżdżą ciężarówki. I do samochodu też jakoś dojść trzeba. Czy z parkingu leśnego wyjechać rowerem. A po lesie też może ktoś wjechać terenówką, czterokołowcem, motocrossem, czy e-rowerem bez kagańca.
     Jeszcze na dobre się nie rozpędziłeś, a już zginąłeś 4 razy.

    • Rowerzysta po prostu

     Akurat już to widzę jak za każdym razem pan to robi. Takie bajki proszę dzieciom pisać. Łatwo jest oceniać trudniej być ocenianym. Powiem tak to jest bardzo niebezpieczna droga i wiele osób tam zginęło. A dziś zginął człowiek który tam się wychował, być może oślepiło go słońce, może zasłabł tego nikt się nie dowie. Jest mi bardzo przykro i szczerze współczuję rodzinie. Myślę że pan powinien też współczuć zamiast sączyć swój jad wobec tak wielkiej tragedii. Pozdrawiam i życzę bezpiecznej jazdy.

   • Tak było

 5. a po co leja wode palic ma sie?

 6. Ty Franiu to biegłym powinieneś zostać lub coś w tym rodzaju…

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Gra Miejska – Unia Lubelska
Rodzinny Piknik Kajakowy w Sernikach. Będzie też Festiwal Serników
Wakacyjne Kino Plenerowe w Ostrowie Lubelskim
Powitanie wakacji w Hrubieszowie. Gwiazdą wieczoru będzie Łukasz Zagrobelny
Wystawa Zwierząt Hodowlanych, Maszyn i Urządzeń Rolniczych w Sitnie