W walce z koronawirusem biorą udział również strażacy (zdjęcia)

Działania mające na celu walkę z rozprzestrzenianiem się koronawirusa prowadzą również strażacy. Odpowiadają oni za mobilne izby przyjęć, jakie ustawiono przed szpitalami, wspomagają też służby graniczne.

Strażacy z województwa lubelskiego zostali włączeni w działania mające na celu ograniczenie zagrożenia wywołanego koronawirusem SARS-Cov-2. Państwowa Straż Pożarna wspiera służby medyczne, zaś druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych, mieszkańców.

Na terenie siedmiu szpitali w naszym regionie strażacy rozstawili namioty z osprzętem, które mają służyć jako mobilne izby przyjęć. Trzy namioty z całodobowym nadzorem znajdują się przy szpitalu im. Jana Bożego przy ul. Biernackiego w Lublinie, trzy namioty ustawiono również przed szpitalem w Puławach zaś dwa w Chełmie. Po jednym namiocie rozstawiono zaś przy szpitalach w Łukowie, a także w Lublinie przy al. Kraśnickiej, Jaczewskiego i Grenadierów.

Strażacy wspomagają też służby graniczne, gdzie prowadzą pomiary temperatury ciała u osób przekraczających granicę państwa. Po dwóch strażaków skierowano na przejścia graniczne w Kukurykach, Dorohusku i Hrebennem, jednego zaś do Dorohuska. Pełnią tam służbę razem ze Strażą Graniczną. Dodatkowo strażacy wykonali transporty materiałów i środków ochrony indywidualnej ze składnicy Agencji Rezerw Materiałowych.

Z kolei druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu hrubieszowskiego wspomagają mieszkańców. Obecnie prowadzą akcję dowozu żywności osobom objętym kwarantanną domową.

(fot. KW PSP Lublin)

Zobacz również

7 komentarzy

 1. W chinach mieszka 1.4 mld ludzi dziennie umiera około 24 tys . !!! Na koronawirusa umarło ok 4 tys. przez 4 miesiące i Chiny tak się tym przerazili że postanowili przestraszyć tym cały świat . We Włoszech umiera około 50 tys ludzi miesięcznie teraz umarło 5 tys z powodu wirusa ( co się dziwić jak szpitale nie działają brak operacji , zawały , wylewy, grypy itp ) śmierdzi to wszystko żeby nie okazało się że to magiczna zagrywka Chin żeby zniszczyć gospodarki innych krajów . A ten wirus może był już dawno z nami tylko dopiero go wykryli , może się mylę ale spójrzcie na liczby … i chwila przemyślenia

  • LECZ SIĘ NA MÓZG PSYCHOLU.

   • Ktoś kto zaczyna się zastanawiać, zadawać pytania o tą całą sytuację nie trzymająca się kupy jest „psycholem”…? Może jakiś argument zamiast obrażania…?
    Tak się składa że”zagadka” podał prawdziwe statystyki… jednak źle szuka sedna sprawy w Chinach…!
    Sięgnijmy do ostatniego globalnego poważnego kryzysu z 2009 roku… tak się dziwnie składa że jednocześnie mieliśmy wtedy „pandemio-epiedemie” AH1N1…?
    Dziwne…? Nie! To żadna teoria spiskowa. Jedynie odwracanie uwagi od prawdziwego problemu. Co roku pojawiają się ostrzejsze wirusy grypy ale na potrzeby chwili lansuje się medialnie w odpowiednim czasie tylko niektóre…
    Koronawirus jest jedynie przykrywką dla kryzysu gospodarczego a nawet nasz dzielny rząd sugeruje że to wirus jest winny za kryzys…. którego oznaki były jeszcze jesienią tamtego roku….
    Pozdrawiam!

    • Jednym z nonsensów całej tej histerii jest „zamykanie” kogoś na kwarantannie w domu z rodziną… Ten ktoś pod karą 30 tys. nie może wychodzić z domu a już jego rodzina która z nim mieszka może… to mija się całkowicie nie tylko z logiką ale nawet ze zdrowiem psychiatrycznym… czyli mydlenie oczu przestraszonemu ciemnemu ludowi…

     • jaki ty tępy jesteś

     • dr Pavulon ma rację. Nie zauważył jednego szczegółu. Rodzina może wychodzić ale od niedawna. Jeszcze ponad tydzień temu nie mogła. To się nazywa zaostrzanie przepisów dotyczących kwarantanny.

 2. Rzygać już się chce tym co media robią tak nagłaśniają że większość ludzi się boi tego diabelstwa. Dlaczego nie powiedzą ile osób dziennie umiera na „raka” ile noworodków umiera z bezradności lekarzy itp. Jak najlepiej zapanować nad ludźmi-wystraszyć ich i pokazać jak to wielce nasz rząd o nas „dba”

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0244zł -0.64%
  • GBP 4.9316zł -1.03%
  • EUR 4.4264zł -0.26%
  • CHF 4.1494zł -0.51%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online