W trakcie ucieczki przed policjantami wyrzucali ze skody papierosy (zdjęcia)

Policjanci z Biłgoraja po pościgu zatrzymali dwoje mieszkańców powiatu janowskiego. Podczas ucieczki 42-latek i 56-latka przez okno pojazdu wyrzucali nielegalne papierosy.

W nocy z poniedziałku na wtorek policjanci z Biłgoraja w miejscowości Górecko Stare zauważyli pojazd marki Skoda, którego tor jazdy wskazywał, że kierowca może być pod wpływem alkoholu.

Policjanci dali kierowcy sygnał do zatrzymania. Mężczyzna zatrzymał się, jednak gdy policjanci podeszli bliżej krzyknął, że nie będzie się zatrzymywał i po chwili rozpoczął ucieczkę. Mundurowi natychmiast ruszyli w pościg. Kierujący nie reagował na polecenia i kontynuował jazdę wyrzucając po drodze przez okno jakieś pakunki. Zajeżdżał również policjantom drogę, jadąc od pobocza do pobocza.

Pościg za skodą zakończył się w miejscowości Tereszpol Kukiełki. Jak się okazało za kierownicą pojazdu siedział 42-latek, który przewoził 56-letnią pasażerkę. Mieszkańcy powiatu janowskiego zachowywali się agresywnie i nie wykonywali wydawanych poleceń. Oboje zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie.

Policjanci ustalili, że w trakcie ucieczki z samochodu zatrzymani wyrzucali papierosy. Łącznie policjanci zabezpieczyli około 300 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy.

W środę 42-latek oraz 56-latka usłyszą zarzuty i poniosą konsekwencje swojego zachowania. Grozi im kara grzywny za wykroczenie skarbowe. Mężczyźnie za zmuszenie policjantów do pościgu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast kobieta usłyszy zarzuty związane z wywieraniem wpływu na czynności policjantów i naruszenie nietykalności cielesnej jednego z nich, za co grozi jej kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Biłgoraj)

Zobacz również

7 komentarzy

 1. Jeszcze chwila a za samo popatrzenie na milicjanta poczuje sie wykorzystany wzrokowo😂😂😂😂😂😂jacy oni wrazliwi

 2. Swoja droga moze facet wolal dac sie zamknac na pare lat w pierdlu niz dalej siedziec z tamta 56-latka. Wykorzystal okazje i tyle.

 3. Mam nie zapłaconą grzywnę za mandat i z niecierpliwością czekam na zamianę o areszt na 30 dni.gdyż mam do wykonania dużo badań na które muszę czekać,a w ZK od ręki wszystkie badania gratis full wypas.

 4. Czyli jednak był trzeźwy. Wystarczyło się grzecznie zatrzymać, wylegitymować i pojechać dalej.
  Ale nie, wolał poszpanować przed starszą o 14 lat pasażerką.

  • Pewnie bał się, że znajdą fajki i będzie musiał zapłacić grzywnę. I pewnie myślał, że potrafi uciec przed policją, ale niestety, to tylko w grach komputerowych jest bardzo proste. W realu nie tak łatwo zwiać.

 5. skoda w s-linie

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7466zł 0.38%
  • GBP 5.1104zł 0.3%
  • EUR 4.548zł 0.16%
  • CHF 4.2219zł 0.37%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Baśnie i bajki przeczytają znane osoby z terenu gminy. Posłuchać będzie mógł każdy
  Na placu Litewskim odbędzie się Nabożeństwo Ekumeniczne „Idę po wodzie”
  Gra miejska- Świąteczny Lublin
  Święta z Warsztatami Kultury
  W sobotę rusza cykl treningów i biegów indywidualnych CITY TRAIL