690 680 960

W trakcie spacerów po lubelskich parkach warto patrzeć pod nogi (wideo)

Pogoda dopisuje, więc i chętniej spacerujemy. Niektórzy wybierają się do lasów i przy okazji wracają z koszami pełnymi grzybów, inni zaś korzystają z miejskich atrakcji i spacerów po lubelskich parkach. Nasza Czytelniczka w trakcie spaceru po Parku Ludowym natrafiła na węża. Uspokajamy, zupełnie niegroźnego dla ludzi.

W trakcie jesiennych spacerów po lasach i parkach warto baczniej patrzeć pod nogi, aby nie nadepnąć np. na zaskrońca. Na tego węża natrafiła nasza Czytelniczka w Parku Ludowym. Zwierzę, co widać na nagraniu, nie miało zamiaru wyrządzić nikomu krzywdy i szukało bezpiecznego miejsca.

Warto pamiętać, że zaskrońce występują na terenie całego kraju, z wyjątkiem wysokich gór. Często możne spotkać je spacerując po lasach, łąkach lub w okolicach zbiorników wodnych. Są dosyć pospolite, choć w ostatnich latach jest ich coraz mniej. Wszystko dlatego, że wiele z nich ginie z rąk osób, dla których wszystko co pełza, kojarzy się ze żmiją, jadem oraz niebezpieczeństwem.

Zaskroniec jest wężem niejadowitym i całkowicie niegroźnym dla człowieka. Jest wyjątkowo spokojny, zaś w sytuacji zagrożenia najczęściej udaje martwego. Zaskrońce żywią się głównie żabami, rybami oraz małymi gryzoniami. Kiedy zobaczycie tego węża po prostu pozwólcie mu, aby bezpiecznie się oddalił.

(fot. wideo nadesłane Monika)

10 komentarzy

 1. Mandat za niszczenie trawnika i straszenie zwierząt. Czy obiboki ze sm zrozumieli?

 2. Zaskroniec to nie wąż

 3. Miastowy głupi to i zaraz węża zakatrupi.

  • za to wsiowy jeszcze głupszy i zakatrupi wszystko, co się rusza, nie tylko węża, ale też kreta, wiewiórkę, lisa, kunę, bażanta i całą resztę dzikiej przyrody, która się jeszcze cudem uchowała

 4. Wąż… To zwykły zasraniec, a nie wąż 🙂 Wonsz żeczny jest dopiero niebiezpieczny 😀

 5. Widać Monika już nie jednego węża widziała, wcale się nie boi. Najbardziej jadowity jest rozporkowiec.

 6. Jaki kraj, taki pyton

 7. Hallooo 112 ? WĄŻ mnie chciał ugryżć !!! przyślijcie służby niech go złapią !!!

Dodaj komentarz

Kursy walut

 • USD 4.3634zł -0.14%
 • GBP 5.3183zł -0.53%
 • EUR 4.6091zł -0.57%
 • CHF 4.7869zł -0.34%

Polub nas