690 680 960

W trakcie przeładunku towaru ukradli hulajnogi. Dwie osoby zatrzymane

Policjanci z Terespola zatrzymali dwóch mężczyzn do sprawy kradzieży hulajnóg wartych 12 tys. złotych. Do zdarzenia doszło na początku maja bieżącego roku podczas przeładunku towaru. Policjanci odzyskali jednoślady, zabezpieczyli też gotówkę na poczet przyszłych kar i grzywien.

W ubiegłym tygodniu terespolscy policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży. Do zdarzenia doszło na początku maja tego roku na terenie gminy Terespol, podczas przeładunku towaru na placu firmy spedycyjnej. Łupem złodziei padły hulajnogi elektryczne.

Do ujawnienia przestępstwa doszło w momencie, kiedy reszta transportu dotarła do odbiorcy i ten ujawnił puste opakowania. Wartość strat oszacowana została na kwotę 12 tysięcy złotych. Z informacji zgłaszającego wynikało, że o udział w zdarzeniu podejrzewa dwóch pracujących wówczas mężczyzn.

Kryminalni z Terespola ustalili i potwierdzili personalia mężczyzn podejrzewanych o udział w zdarzeniu. Okazało się, że jest to 31-letni mieszkaniec Terespola oraz 39-latek z gminy Zalesie. Z ustaleń policjantów wynikało, że jeden ze sprawców chował skradzione hulajnogi w kabinie wózka widłowego.

Funkcjonariusze odzyskali całość skradzionego mienia. Zabezpieczony w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyznom zarzutów. Obydwaj przyznali się do winy. O ich dalszym losie zadecyduje sąd. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kradzież zagrożona jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Na poczet przyszłych kar i grzywien funkcjonariusze zabezpieczyli gotówkę.

(fot. Policja Terespol)

Jeden komentarz

  1. Hehe dobre już widzę jak trafiają na 5 lat do Z K nie uwierzę póki nie przeczytam że tak się stało

Kursy walut

  • USD 4.3742zł 1.7%
  • GBP 5.3417zł 0.85%
  • EUR 4.6911zł 0.2%
  • CHF 4.7623zł 1.39%

Polub nas