Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024
690 680 960
690 680 960

W trakcie policyjnej akcji w Lublinie ujawniono 228 wykroczeń. Sporą część popełnili piesi i rowerzyści

W Lublinie policjanci prowadzili działania skierowane na poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Mundurowi przeprowadzili łącznie 261 kontroli drogowych i ujawnili 228 wykroczeń. Znaczną część przewinień popełnili piesi i rowerzyści.

W trakcie środowych działań na terenie Lublina policjanci drogówki skontrolowali łącznie 261 uczestników ruchu drogowego oraz ujawnili 228 wykroczeń.

– Do najczęstszych przewinień ze strony kierujących należało przekraczanie dozwolonej prędkości, wyprzedzanie w rejonie przejścia dla pieszych oraz nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu. Aż 79 wykroczeń zostało popełnionych w rejonie przejść dla pieszych. Niestety, ale sporą część przewinień popełnili niechronieni uczestnicy ruchu drogowego. Piesi i rowerzyści na swoim koncie mieli łącznie aż 82 wykroczenia. Najczęstsze z nich to przechodzenie przez jezdnię na czerwonym świetle lub w miejscu niewyznaczonym – relacjonuje nadkomisarz Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

W trakcie działań patrole były widoczne głównie w miejscach, gdzie najczęściej dochodzi najczęściej do zdarzeń drogowych. Mundurowi dokonywali pomiarów prędkości w rejonie przejść dla pieszych, zwracali też uwagę na niebezpieczne zachowania.

28 komentarzy

 1. Grabienie ludzi z pieniędzy rządy tfuska Polska w ruinie.

  • Ale że te 2,5 m-ca rządów do prowadziło do ruiny , czy może raczej 8 lat. Stuknij się w głowkę i wytrzyj pianę

  • A kaczorek bez prawka w foteliku wożony całe swoje życie, najpierw przez kolesi z pzpr a potem jego postkomuszy twór zwany pisem.

 2. JezuSicku, Franiu, wez Ty sie zlituj.

 3. Wczoraj zaś po godz.23 pewien pseudo kierowca pędził swoim audi na LHR blachach ul jana Pawła dobre ponad 100kmh i jakoś nie zauważyłem żadnego patrolu czyżby pracowali tylko na 2zm bo muszą pracować aż 25l nie tak jak dotychczas 15lat i są zmeczeni

 4. Rządy peło pieniędzy nie ma i nie będzie trzeba zdzierać z kierowców paliwo cały czas drożeje s miało być PO pięć złotych.

 5. Bardzo dobrze nieh nie myślą że są swietymi krowami.
  I w takim samym stopniu odpowiadaja za swój udział w zdarzeniu

Dodaj komentarz

Z kraju