W sobotę w Lublinie odbył się czwarty bieg w ramach cyklu CITY TRAIL (zdjęcia)

Podczas sobotniego biegu CITY TRAIL zawodnicy mieli niełatwe warunki – ścieżki nad Zalewem Zemborzyckim pokrywała solidna warstwa śniegu. W takich okolicznościach postanowiły sprawdzić się 254 osoby.

Dzisiejsza wygrana Artura Kerna oznacza, że jest on bardzo blisko piątego triumfu w klasyfikacji generalnej cyklu – Artur zwyciężył w trzech biegach trwającej edycji. Jego dzisiejszy wynik to 17:47. Drugie miejsce zajął dziś Paweł Wysocki (czas 18:06), a trzeci był Michał Piróg (18:30).

Najlepszą wśród kobiet była tym razem Magdalena Sekuła (z wynikiem 21:12), drugą lokatę wywalczyła Martyna Bugała (21:23), a trzecie miejsce zajęła Magdalena Zych (21:46). W klasyfikacji generalnej pań na prowadzeniu jest siódma dzisiaj Patrycja Gruszkowska, ale jej prowadzenie wynika z faktu ukończenia czterech biegów (do klasyfikacji generalnej wymagane jest ukończenie minimum czterech biegów). Końcowe zwycięstwo jest na razie wielką niewiadomą. Patrząc na osiągane wyniki liderką jest rekordzistka trasy – Julia Pleskaczyńska, która wystartowała dotąd w dwóch biegach i dwa razy była najszybszą z pań (dzisiaj nie pojawiła się na trasie nad Zalewem Zemborzyckim).

Zawody CITY TRAIL to nie tylko rywalizacja najszybszych, ale także (a może przede wszystkim) okazja do spędzenia czasu z rodziną, czy przyjaciółmi. Właśnie w takim celu pojawił się dzisiaj na biegu Kamil Grudzień.

– Zazwyczaj startuję tutaj walcząc o jak najlepszy wynik i plasuję się w szerokiej czołówce, ale dzisiejszy bieg z założenia miał być inny, ponieważ przed tygodniem startowałem w ultramaratonie na dystansie 57 km we Włoszech i nie chciałem po kilku dniach mocno startować. Chciałem pobiec z żoną, w jej tempie, ale kolega rzucił pomysł, by zamiast tego wziąć dzieciaki na sanki i przebiec z nimi te 5 km, w czasie poniżej 40 minut. Zaliczyliśmy jedną wywrotkę, ale szybko się pozbieraliśmy i plan zrealizowaliśmy – mówił na mecie biegacz.

Kolejne zawody nad Zalewem Zemborzyckim odbędą się 16 lutego. Zakończenie części sportowej cyklu jest zaplanowane na 23 marca. Uroczyste podsumowanie sezonu, podczas którego wręczone zostaną pamiątkowe medale (dla wszystkich, którzy pobiegną w co najmniej czterech biegach) oraz nagrody dla najszybszych biegaczy, odbędzie się w ciągu kilku tygodni od ostatniego biegu edycji.

(fot. nadesłane CT)

Zobacz również

2 komentarze

  1. Myślałem ze to dziki i o mało nie zastrzeliłem.Całe szczęście że jestem stary i ślepy i dzięki temu spudłowałem.

  2. Foto nr 1. od lewej druga osoba. Typowy Lubliniak pewnie szykuje się aby komuś dać w zęby (swojemu rodakowi) to taki regionalny zwyczaj ;]

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Miasteczko pełne wrażeń nad Zalewem w Kraśniku
Festyn Rodzinny w parku miejskim w Łukowie
Święto Pszczół oraz otwarcie Pasieki UMCS
Powiatowy Piknik Pszczelarski w Dęblinie
„Jarmark Pawłowski – ginące zawody” – święto miłośników folkloru i tradycji ludowej