690 680 960

W rejonie cmentarzy, przy drogach krajowych, wprowadzono zmiany w organizacji ruchu

W 23 miejscach na drogach krajowych w naszym regionie wprowadzone zostały zmiany w organizacji ruchu. Ma to związek z dniem Wszystkich Świętych

W rejonie cmentarzy zlokalizowanych przy drogach krajowych wprowadzono nową organizację ruchu. Ma to związek ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych i Zaduszkami. Nowe zasady mają obowiązywać do poniedziałku 5 listopada. Zmiany te mają na celu ułatwienie przejazdu i zapewnienie bezpieczeństwa osobom odwiedzającym groby bliskich.

Przy nekropoliach położonych w sąsiedztwie dróg krajowych ustawione zostały dodatkowe znaki informujące o pobliskim cmentarzu, a także o zakazie zatrzymywania na wyznaczonym odcinku po przeciwnej stronie drogi niż cmentarz. Ustawiono również znaki informujące o zakazie handlu w obrębie pasa drogowego w sąsiedztwie cmentarzy.

Chodzi dokładnie o 23 cmentarze: w Białej Podlaskiej i Wólce Dobryńskiej przy drodze krajowej nr 2, Dorohuczy przy krajowej 12, Sitańcu, Łabuniach, Krynicach oraz przy ul. Zamojskiej i Lwowskiej w Tomaszowie Lubelskim, w ciągu drogi krajowej nr 17. Do tego w Niemcach i Polichnie przy drodze krajowej nr 19, Dęblinie oraz Przytocznie przy drodze krajowej nr 48, Wisznicach przy drodze krajowej nr 63, Olbięcinie, Dzwoli, Wielączy, Miączynie i Werbkowicach przy drodze krajowej nr 74, Jedlance przy drodze krajowej nr 76, a także Łuszczowie, Łęcznej, Włodawie i Wytycznie przy drodze krajowej nr 82.

Dodatkowo w środę w godzinach od 18:00 do 22:00 oraz w czwartek 1 listopada od godziny 8:00 do godziny 22:00, obowiązywał będzie zakaz ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton.

(fot. lublin112.pl, GDDKiA)

Komentarze wyłączone

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Chór Cordi Est z Łęcznej obchodzi jubileusz. Z tej okazji zaplanowano uroczysty koncert
Wystawa fotografii UROCZY LUBLIN
Festiwal Kół Gospodyń Wiejskich w Nałęczowie
Jarmark Jagielloński z nową nazwą. Od dziś Miasto Lublin zaprasza na Festiwal Re:tradycja!
Muzeum Wsi Lubelskiej organizuje potańcówkę przy niegdyś popularnych szlagierach