690 680 960

W regionie odbędzie się XXIII Międzynarodowy Wyścig Kolarski Tandemów oraz I Hetman Paracycling Cup o Puchar Marszałka Lubelszczyzny

W dniach 10-12 lipca na terenie powiatu lubelskiego odbędzie się XXIII Międzynarodowy Wyścig Kolarski Tandemów oraz I Hetman Paracycling Cup o Puchar Marszałka Lubelszczyzny. Na trasie przejazdu zawodników pojawią się utrudnienia z przejazdem.

W czwartek rozpoczyna się XXIII Międzynarodowy Wyścig Kolarski Tandemów oraz I Hetman Paracycling Cup o Puchar Marszałka Lubelszczyzny. Zawodnicy będą zmagać się na trasach wytyczonych na terenie powiatu lubelskiego. Wyścig będzie miał cztery etapy.

Etap I – 10.07.2020 r., godz. 10:00-15:00 — Garbów. Wyścig ze startu wspólnego. Start i meta przed Urzędem Gminy w Garbów, ul. Krakowskie Przedmieście 50 w kierunku do ul. Słonecznej (droga nr 2206L), następnie zakręt w ul. Słoneczną w prawo (droga 2205L) do miejscowości Ługów, później zakręt w prawo w drogę nr 105947/L aż do miejscowości Gutanów, następnie zakręt w prawo na drogę nr 105965/L (ul. Gutanowska) i następnie skręt w prawo w drogę nr 2202/L (ul. Dolna), dalej w lewo ul. Szkolna 105937/L i powrót do ul. Krakowskie Przedmieście 50 (przed Urzędem Gminy Garbów).

Etap II – 11.07.2020 r., godz. 10:00-12:30 – Lublin, ul. Poligonowa. Jazda indywidualna na czas. Start na prawym-wschodnim pasie ul. Poligonowej w kierunku do ul. Zelwerowicza, ok. 200 metrów od skrzyżowania ul. Willowej, ul. Gen. Ducha i ul. Poligonowej, dalej w kierunku północnym do skrzyżowania z ul. Zelwerowicza prosto, następnie zakręt w prawo pasem południowym ul. Zelwerowicza do skrzyżowania ze „starą” ul. Poligonową w prawo, następnie „starą” ul. Poligonową pod wiaduktem, zakręt w prawo drogą serwisową wzdłuż dwupasmowej ul. Poligonowej i powrót do skrzyżowania końcówki ul. Zelwerowicza z ul. Poligonową, powrót zachodnim-lewym pasem ul. Poligonowej do skrzyżowania z ul. Relaksową, przejazd na wschodni-prawy pas.

Etap III – 11.07.2020 r., godz. 16:00-19:30 – Dys. Wyścig ze startu wspólnego, rozgrywany przy ruchu zamkniętym, ruch nadzorowany przez funkcjonariuszy policji zabezpieczających zawody. Start i meta na drodze gminnej nr 106057L ul. Słoneczna przy zbiegu z ul. Wąwozową; następnie skręt w prawo w ul. Topolową, następnie zakręt w prawo na drogę powiatową nr 2216L (ul. Dolina Ciemięgi), kolejny zakręt w prawo ul. Samsonówka, podjazd i skręt w prawo — powrót na drogę gminną 106057L ul. Słoneczna w kierunku mety.

Etap IV – 12.07.2020 r., godz. 10:00-13:30 — Lublin (Felin). Wyścig ze startu wspólnego, rozgrywany przy ruchu zamkniętym. Start i meta ul. Wilhelma Hessa, ul. Plewińskiego ul. Braci Krausse, ul. Macieja Rataja, powrót na metę do ul. Wilhelma Hessa.

W związku z częściowym zamknięciem dla ruchu ul. Poligonowej i ul. Bohaterów Września w dniu 11 lipca br. w godz. 9.30–13.15 z uwagi na zawody obowiązywać będą objazdy linii nr 4 i 47.

Linia nr 4:
w obu kierunkach przejazdu:
Poligonowa – Zelwerowicza – Koncertowa – Kosmowskiej – Północna – gen.
Ducha – …

Linia nr 47:
w obu kierunkach przejazdu:
… – al. Kompozytorów Polskich – Koncertowa – Kosmowskiej – Północna –
gen. Ducha – Willowa – …

W dniu 12 lipca 2020 r. nie będzie realizowany kurs linii nr 70 z godz. 11.25 z przystanku Felin 02.

(fot. lublin112.pl)

3 komentarze

  1. Ale jak to!
    Pojazdy, będą jeździły po jezdniach dla pojazdów?

    Ciekawe jak prawo podchodzi do kwestii tandemów. Czy tylko ten siedzący z przodu (i trzymający kierownice) jest kierującym pojazdem, a ten z tyłu jest pasażerem, a może jeszcze jakoś inaczej. Chyba nie jest to uregulowane szczegółowo, więc interpretacje mogą być różne.

    • Bo, gdy np. dojdzie do wywrotki/zderzenia z winy tandemu i ten z tyłu dozna obrażeń, to winnym wypadku będzie ten siedzący z przodu i jako kierujący będzie płacił temu z tyłu odszkodowanie?

Kursy walut

  • USD 4.3467zł -0.57%
  • GBP 5.3385zł -0.33%
  • EUR 4.6888zł -0.2%
  • CHF 4.7154zł -0.03%

Polub nas