W Puławach rozegrano Ogólnopolskie Młodzieżowe Zawody Pływackie. Najlepsi otrzymali puchary (zdjęcia)

Przy wypełnionych trybunach rozegrane zostały w puławskiej pływalni MOSiR Ogólnopolskie Młodzieżowe Zawody Pływackie. Najlepsi zawodnicy otrzymali puchary i nagrody rzeczowe.

W sobotę w Puławach odbyły się Ogólnopolskie Młodzieżowe Zawody Pływackie „Puchar Sprintu”. Wzięło w nich udział kilkuset zawodników w wieku od 7 do 17 lat. reprezentowali oni 20 klubów z Puław, Świdnika, Rzeszowa, Ostrowca Świętokrzyskiego, Lublina, Radomia, Tomaszowa Mazowieckiego, Radzynia Podlaskiego, Kozienic, Kraśnika, Ryk i Warszawy. Rozegrane zostały konkurencje: 50 m stylem motylkowym, grzbietowym, klasycznym i dowolnym oraz 100 m stylem zmiennym.

Najlepszymi w swoich kategoriach wiekowych okazali się: Szymon Pietraś z AZS UMCS Lublin wśród 8-latków, Franciszek Grzesik z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski wśród 9-latków, Eryk Osóbka-Morawski z Polonii Warszawa wśród 10-latków, Szymon Królik z Polonii Warszawa wśród 11-latków, Mikołaj Trykacz z Technik- Orion Radzyń Podlaski wśród 12-latków, Bartosz Michta z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski wśród 13-latków i Jakub Haba z KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski wśród 14-latków i starszych.

Jeżeli chodzi o dziewczęta do 8 lat, nie do pokonania była Barbara Balcerzak z Delfina Kozienice, wśród 9-latek najlepsza okazała się Ada Lewandowska z Wikinga Tomaszów Mazowiecki, z 10-latek triumfowała Dominika Karwacka z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Amelia Wysocka z Fali Kraśnik była najlepsza wśród 11-latek, Gabriela Król z Wisły Puławy wśród 12-latek, Anna Pecio z Wisły Puławy w kategorii 13-latek, zaś Matylda Romaniuk z klubu Wawer Warszawa stanęła na podium wśród dziewcząt w wieku 14 lat i starszych.

Zwycięzcy otrzymali puchary ufundowane przez prezydenta miasta Puławy. Z kolei laureaci pierwszych trzech miejsc nagrody rzeczowe.

 

 

(fot. lublin112)

Zobacz również

Komentarze wyłączone

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7466zł 0.38%
  • GBP 5.1104zł 0.3%
  • EUR 4.548zł 0.16%
  • CHF 4.2219zł 0.37%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Baśnie i bajki przeczytają znane osoby z terenu gminy. Posłuchać będzie mógł każdy
  Na placu Litewskim odbędzie się Nabożeństwo Ekumeniczne „Idę po wodzie”
  Gra miejska- Świąteczny Lublin
  Święta z Warsztatami Kultury
  W sobotę rusza cykl treningów i biegów indywidualnych CITY TRAIL