W Puławach powstał „Małpi gaj”. Mieszkańcy mogą już z niego korzystać (zdjęcia)

Pomysł wyszedł od mieszkańców, kolejni oddali na niego swoje głosy, których wystarczyło, aby projekt został zakwalifikowany do realizacji. Właśnie prace zostały zakończone i z „Małpiego Gaju” można już korzystać.

Mieszkańcy Puław mają już do dyspozycji nowe miejsce do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Na terenie Mariny, w ramach Budżetu Obywatelskiego 2019, powstał bowiem „Małpi gaj”, z którego można już korzystać. Do dyspozycji jest grill oraz hamaki,do tego urządzenia linowe do wspinaczki i ćwiczeń sprawnościowych dla najmłodszych.

To nie jedyna inwestycja dla mieszkańców, jaka zostanie zrealizowana ze środków budżetu obywatelskiego. Łącznie zaakceptowanych zostało 13 projektów rejonowych oraz 3 ogólnomiejskie. Największym poparciem cieszyła się Tężnia solankowa przy deptaku na ulicy Polnej. Kolejnym zwycięskim projektem są cztery inteligentne przejścia dla pieszych: na ul. Marii Curie-Skłodowskiej przy Przychodni Rejonowej nr 2, ul. Wojska Polskiego za Komendą Powiatową Policji, ul. Wojska Polskiego przy dawnym dworcu PKS oraz na ul. Wróblewskiego 14 obok pawilonu handlowego.

Ogólnie w ubiegłym roku zgłoszone zostały 143 projekty, jednak niestety większość z nich była niezgodna z regulaminem lub posiadała błędy formalne. Z tego też powodu komisja odrzuciła aż 104 z nich. Na pozostałe mieszkańcy oddali 7030 głosów.

(fot. UM Puławy)

Zobacz również

4 komentarze

 1. W Puławach to mają „małpi gaj” codziennie na ul. Romów i Wólka Profecka 🙂

 2. Juź widzę jak seniorzy śmigają i skaczą po drabinkach????najbardziej to griil będzie oblegany a na hamak to będzie kolejka jak do lekarza na NFZ.

 3. W Puławach małpi gaj a w Tarnowie podatki.

 4. Jak to fajnie brzmi „otwarto małpi gaj – mieszkańcy mogą z niego już korzystać”. Równie dobrze mogło by być „otwarto Wybieg dla Szympansów, z którego szympa…eee.. mieszkańcy mogą już korzystać”

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7466zł 0.38%
  • GBP 5.1104zł 0.3%
  • EUR 4.548zł 0.16%
  • CHF 4.2219zł 0.37%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Baśnie i bajki przeczytają znane osoby z terenu gminy. Posłuchać będzie mógł każdy
  Na placu Litewskim odbędzie się Nabożeństwo Ekumeniczne „Idę po wodzie”
  Gra miejska- Świąteczny Lublin
  Święta z Warsztatami Kultury
  W sobotę rusza cykl treningów i biegów indywidualnych CITY TRAIL