W Puławach powstał „Małpi gaj”. Mieszkańcy mogą już z niego korzystać (zdjęcia)

Pomysł wyszedł od mieszkańców, kolejni oddali na niego swoje głosy, których wystarczyło, aby projekt został zakwalifikowany do realizacji. Właśnie prace zostały zakończone i z „Małpiego Gaju” można już korzystać.

Mieszkańcy Puław mają już do dyspozycji nowe miejsce do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Na terenie Mariny, w ramach Budżetu Obywatelskiego 2019, powstał bowiem „Małpi gaj”, z którego można już korzystać. Do dyspozycji jest grill oraz hamaki,do tego urządzenia linowe do wspinaczki i ćwiczeń sprawnościowych dla najmłodszych.

To nie jedyna inwestycja dla mieszkańców, jaka zostanie zrealizowana ze środków budżetu obywatelskiego. Łącznie zaakceptowanych zostało 13 projektów rejonowych oraz 3 ogólnomiejskie. Największym poparciem cieszyła się Tężnia solankowa przy deptaku na ulicy Polnej. Kolejnym zwycięskim projektem są cztery inteligentne przejścia dla pieszych: na ul. Marii Curie-Skłodowskiej przy Przychodni Rejonowej nr 2, ul. Wojska Polskiego za Komendą Powiatową Policji, ul. Wojska Polskiego przy dawnym dworcu PKS oraz na ul. Wróblewskiego 14 obok pawilonu handlowego.

Ogólnie w ubiegłym roku zgłoszone zostały 143 projekty, jednak niestety większość z nich była niezgodna z regulaminem lub posiadała błędy formalne. Z tego też powodu komisja odrzuciła aż 104 z nich. Na pozostałe mieszkańcy oddali 7030 głosów.

(fot. UM Puławy)

Zobacz również

4 komentarze

  1. W Puławach to mają „małpi gaj” codziennie na ul. Romów i Wólka Profecka 🙂

  2. Juź widzę jak seniorzy śmigają i skaczą po drabinkach????najbardziej to griil będzie oblegany a na hamak to będzie kolejka jak do lekarza na NFZ.

  3. W Puławach małpi gaj a w Tarnowie podatki.

  4. Jak to fajnie brzmi „otwarto małpi gaj – mieszkańcy mogą z niego już korzystać”. Równie dobrze mogło by być „otwarto Wybieg dla Szympansów, z którego szympa…eee.. mieszkańcy mogą już korzystać”

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Lubelski Marsz Rotmistrza Pileckiego
Spacer z przyrodnikiem nad Zalewem Zemborzyckim
Głos młodego pokolenia dziś, to głos jutra Europy. Debata „Przyszłość Europy”
Perła Students’ Stage #PomagamyUkrainie
Zjazd Żołnierzy 9 P.P. Legionów Armii Krajowej Ziemi Zamojskiej w Zwierzyńcu