Niedziela, 25 lutego 202425/02/2024
690 680 960
690 680 960

W przydomowym ogródku natrafił na pocisk artyleryjski

Dyżurny z biłgorajskiej komendy otrzymał zgłoszenie o niebezpiecznym przedmiocie – prawdopodobnie pocisku z okresu II wojny światowej – który został odnaleziony w ogródku przydomowym w miejscowości Panasówka. Patrol saperski z Niska zabezpieczył niebezpieczny przedmiot.

Wczoraj około godziny 13.00 biłgorajscy policjanci otrzymali zgłoszenie o znalezieniu niewybuchu podczas prac prowadzonych w ogródku przydomowym w Panasówce.

Na miejsce zostali skierowani policjanci, którzy potwierdzili, że jest to pocisk artyleryjski o długości około 30 centymetrów pochodzący z czasów II wojny światowej. Natychmiast zabezpieczono teren przed dostępem osób postronnych. Patrol saperski z Niska przybył na miejsce i zabezpieczył niebezpieczną pamiątkę z wojny.

Przypominamy, że w przypadku znalezienia niewybuchów lub niewypałów nie należy ich dotykać, przenosić ani odkopywać. Nie wolno również wrzucać ich do ognia, ani do miejsc takich jak stawy, jeziora czy rowy. Po znalezieniu niewybuchu należy niezwłocznie powiadomić służby dzwoniąc na numer alarmowy 112.

(fot. Policja Biłgoraj)

2 komentarze

  1. Leżał se ten niewybuch, leżał w tym ogródku przydomowym w Panasówce tyle lat od wojny, aż tu panie, diabli nadali komuś myśl, żeby se w kwietniu 2023 roku, ogródek skopał.
    Normalnie ten „ogródkowy” życiem ryzykował !!!

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo