690 680 960

W poniedziałek przywrócony zostanie ruch na ul. Lipowej. Linie komunikacji miejskiej wracają na podstawowe trasy (zdjęcia)

W najbliższy poniedziałek 19 kwietnia zostanie przywrócony ruch na ul. Lipowej, a drogowcy rozpoczną prace na ul. Okopowej. Dobra informacja dla podróżujących komunikacją miejską – autobusy i trolejbusy wracają na swoje podstawowe trasy.

W najbliższy poniedziałek dla ruchu otwarta zostanie ul. Lipowa, na zamkniętym do tej pory odcinku od ul. Krakowskie Przedmieście do ul. Okopowej, a przejazd udostępniony wszystkim użytkownikom ruchu zarówno komunikacji miejskiej, jak i pozostałym pojazdom. Ruch będzie się odbywał po jednym pasie w każdym kierunku.

Uruchomiony zostanie również wyjazd z ul. Sztajna w ul. Lipową. Ponowne zamknięcie dla ruchu ul. Lipowej konieczne będzie na etapie kładzenia ostatniej warstwy ścieralnej nawierzchni.

– Zakończenie prac przy wymianie zniszczonych w wyniku pożaru komponentów zbiornika retencyjnego, pozwala nam na długo wyczekiwane przez kierowców otwarcie dla ruchu ul. Lipowej. Nie oznacza to jednak całkowitego zakończenia robót w tej części miasta. Drogowcy nadal będą prowadzić prace na skrajnych pasach ul. Lipowej, a całkowite zamknięcie ul. Okopowej umożliwi roboty drogowe na połowie skrzyżowania – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Wraz z otwarciem dla ruchu ul. Lipowej drogowcy zamkną ul. Okopową, na odcinku od skrzyżowania z Lipową do ul. Chopina. Taka zmiana organizacji ruchu potrwa około miesiąca. W tym czasie roboty drogowe obejmą tarczę skrzyżowania, na której nastąpi wymiana wszystkich sieci podziemnych i całej konstrukcji drogi. Zakres prac będzie analogiczny, jak w przypadku zamknięcia skrzyżowania od strony ul. Skłodowskiej.

Ul. Krakowskie Przedmieście nadal będzie dostępna tylko dla pojazdów komunikacji miejskiej. Wprowadzenie do ruchu pozostałych użytkowników przesunięto w czasie, do momentu uruchomienia sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Krakowskie Przedmieście, Lipowej i Al. Racławickich. Skoordynowanie tych działań w jednym terminie zapewni płynność przejazdu i zminimalizuje powstawanie zatorów. Dodatkowo utrzymanie przejazdu tylko dla autobusów i trolejbusów, wpływa na mniejszy ruch i sprawniejszą realizację prac drogowych na Al. Racławickich. Dla kierowców nieczynny będzie również, tak jak do tej pory, wlot ul. Wieniawskiej.

W związku z otwarciem dla ruchu ulicy Lipowej od dnia 19 kwietnia br.(poniedziałek) linie nr 11, 15, 20, 30, 32, 40, 44, 151, 155 i 158 wracają na swoje podstawowe trasy. Jednocześnie zostanie zamknięta ulica Okopowa na odcinku od ulicy Lipowej do ulicy Chopina, dlatego utrzymany zostaje objazd dla linii nr 3, 4, 7, 13, 55 i 74.

Ponadto od 19 kwietnia br. (poniedziałek) do odwołania autobusy linii nr 8 zostaną skierowane na objazd: w kierunku przystanków Zemborzyce Górne / Krężnica Jara: Okopowa – Chopina – Krakowskie Przedmieście – Lipowa – Narutowicza – … W kierunku przystanku Okopowa: bez zmian.


(fot. lublin112.pl)

Jeden komentarz

  1. Pasażerowie będą zadowoleni ? Czym ? Że dłużej będą stali w korku .

Kursy walut

  • USD 4.3258zł 0.01%
  • GBP 5.3609zł 0.19%
  • EUR 4.716zł 0.18%
  • CHF 4.7054zł 0.2%

Polub nas