Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

W policyjny notatnik próbował włożyć 100 zł. Odpowie za łapownictwo

Przed sądem stanie obywatel Ukrainy, który próbował wręczyć policjantom łapówkę. Mężczyzna próbował włożyć w policyjny notatnik służbowy 100 zł, mając nadzieję, że uniknie odpowiedzialności za wykroczenie.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Teratyn w powiecie hrubieszowskim. Policjanci zauważyli kierowcę volkswagena, który zignorował znak STOP. Mundurowi zatrzymali kierowcę do kontroli.

Po wylegitymowaniu okazało się, że jest to 59-letni obywatel Ukrainy. Funkcjonariusze poprosili go o dokumenty oraz poinformowali o popełnionym wykroczeniu oraz o tym, że będzie ukarany mandatem karnym.

Mężczyzna wysiadł z pojazdu i zaczął tłumaczyć, że nie był karany i żeby załatwić sprawę jego wykroczenia w inny sposób. W pewnym momencie próbował wcisnąć pomiędzy kartki notatnika służbowego policjantów banknot o nominale 100 zł. Obywatel Ukrainy został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Wkrótce mężczyzna stanie przed sądem, odpowie za próbę wręczenia korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od obowiązków służbowych. Za łapownictwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(fot. lublin112.pl)

7 komentarzy

 1. Tu jest Polska tu nie Ukraina.

  • Tu jest Polska , a antyterorysta wysadza bankomat i za poręczeniem 15 kafli chodzi i patrzy gdzie tu by wysadzić następny.???

 2. Apostazy Pierdółko, brat Eustachego (też Pierdółki i mąż starej Pierdółkowej

  W policyjny notatnik próbował włożyć 100 zł – a to ćwok !!! Nie wiedział, że w Polsce to stanowczo za mało ???
  Za łapownictwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, niech z tego zagrożenia dostanie 2 lata to i tak nasz biedny Kraj musi sporo dołożyć na jego utrzymanie

 3. Tylko pogratulować błyskotliwości. Mandat za niezastosowanie się do znaku STOP to….100 zł.

 4. na ukrainie to normalne… lapowki sa wrecz obowiazkowe

 5. Próbował włożyć czy włożył. Macie w artykule dwie sprzeczne wersje.

 6. Roobin(nie hoody)

  A skąd miał wiedzieć, że to służbowy notatnik??? Wysoki sąd przymknie jedno oczko na ,,przestępcę”
  U nich to normalne załatwianie sprawy. Tam spróbuj nie dać

Z kraju