W Lublinie ustawiono lekomat. To pierwsze w Polsce tego typu urządzenie (zdjęcia)

Do grona maseczkomatów, zniczomatów czy pierogomatów, dołączył właśnie lekomat. Jak podkreśla jego właściciel, jest to pierwsze w Polsce urządzenie tego typu. Niebawem mają zostać zainstalowane kolejne.

Po wystąpieniu w Polsce epidemii koronawirusa, popularność zaczęły zdobywać automaty vendingowe. O ile wcześniej sprzedawano w nich głównie napoje i przekąski, tak teraz za pomocą tych urządzeń można kupić maseczki, żele i płyny antybakteryjne, pierogi, czy też inne podobne rzeczy. Dzięki tego typu rozwiązaniu, klienci unikają kontaktu z drugim człowiekiem. Nie muszą się także obawiać o sterylność poszczególnych produktów, gdyż są one odpowiednio zapakowane. W czwartek 7 maja przy ul. Tysiąclecia 4 w Lublinie uruchomiono kolejny automat, tym razem do sprzedaży leków.

W lekomacie można znaleźć rękawiczki jednorazowe, żele do dezynfekcji rąk, maseczki, środki opatrunkowe i higieniczne, preparaty na pierwsze objawy przeziębienia czy wspomagające trawienie i pracę wątroby. Do tego witaminy, preparaty na ból gardła czy krople do oczu. Są tam dostępne również środki antykoncepcyjne, testy ciążowe czy produkty na chorobę lokomocyjną, czyli takie produkty, które można kupić bez konieczności konsultacji z farmaceutą. Asortyment został tak dobrany, aby zaspokoić potrzeby profilaktyczne konsumentów. Jak wyjaśnia właściciel urządzenia, dzięki lekomatowi klienci ograniczą czas spędzany w kolejkach do sklepu czy apteki.

– Stawiamy na wygodę i bezpieczeństwo, odpowiadając na potrzeby Polaków. W tych trudnych czasach, gdy wracamy powoli do normalności – nie możemy zapominać o ochronie siebie i innych, dlatego w naszych automatach dostępne są produkty ochronne do walki z koronawirusem. Istnieje możliwość płatności kartą, do czego zachęcamy naszych klientów. Mimo, że urządzenie jest codziennie dezynfekowane, to zalecamy zakupy z użyciem rękawiczek jednorazowych. Bezpieczeństwo jest naszym priorytetem. – wyjaśnia Jakub Walczak, dyrektor marketingu Dr.Max.

Automat jest klimatyzowany i dostępny 24 godziny na dobę. Jak podkreśla jego właściciel, jest to pierwszy w Polsce lekomat, jednak nie ostatni. Kolejne lekomaty pojawią się niebawem w innych miastach m.in. w Zgierzu.

(fot. nadesłane)

Zobacz również

26 komentarzy

 1. Kiedy otworzycie marychomat i narkomat?

 2. Podobno już w przygotowaniu kartomat przedwyborczy z kartami do głosowania wydrukowanymi na specjalne tajne życzenie Boryska Budy.

  • nie trzeba nic drukować sasin już wydrukował, a dla pisiorów nawet po dwa komplety jakby jarek zmienił zdanie i kazał wam inaczej głosować – wy przecież robicie wszystko co wasz wódz wam każe

 3. Lakomat dla lekomanów

 4. Jeszcze tylko alkocholomatu brakuje

  • dla ciebie raczej książkomat -mógłbyś kupić słownik ortograficzny i nie kompromitowałbyś się publicznie swoim brakiem wykształcenia …

 5. Nie jest prawdą, że opisywany w artykule lekomat jest pierwszy w Polsce
  Takie rozwiązania stosowane są w naszym województwie od wielu lat.
  Pozdrawiam autora artykułu.

 6. we Włodawie, przy aptece Slawex przy ul.Piłsudskiego jest już od kilku lat, jak kogoś chcecie kryptoreklamować, to sprawdźcie dokładnie

 7. Nic nowego fajkomat pod Novą od dawna działa.

 8. Ludzie ziołami się leczcie nie jedźcie tej chemii

  • Ziółka pousychały bo leniwi ludzie pryskają wszendzie roundapem zamias się schylić i wyrwać źdźbo trawki.

  • Ludzie są tak zatruci jedzeniem i lekami że nie zrozumieją, a na dodatek lekarze nie dopuszczą do tego. Koncerny mocno sponsorują branże lekarską i szpitalną wiec koło się zamyka. Teraz jest najlepszy przykład. Szpitale nie przyjmują pacjentów i umieralność spadła co ciekawe na raka. Wydaje się to być dziwne bo onkologia z maszynką do zarabiania pieniędzy na chemii działa. Dane mam od statystyka ze szpitala wiec bardziej wiarygodne niż z mediów.

   • Umieralność na rak od paru lat rośnie w polsce i myślę że w tym roku też nie spadnie. Miesięczne statystyki umieralności mogą się wahać… Ludzie trują się chemią na potęgę: zanieczyszczenia środowiska, pestycydy, chemia w żywności i leki…. i tak jak powiedziałeś koło się zamyka…
    a wszystko z jednej fabryki chemii Ba y er itp
    Firmy chemiczne (czytaj farmaceutyczne…) to korpo globalne które mogą sobie kupić każdy rząd… nie tylko lekarzy…

    • To prawda! Ostatnio nawet we krwi pewnego wiesniaka wykryli przekroczona kilkaset procent normę GLIFOSTATU! ha ha. Pryskajcie dalej bracia rolnicy tym gryke i i wszystko inne!

 9. Bardzo dobry pomysł.

  A KARTY DO GŁOSOWANIA BEDA? BO PODOBNIE ZADUZO WYDRUKOWALI HI.
  natomiast gdyby wybory odbyły się korespondencyjnie, frekwencja wyniosłaby 36proc. 55proc respondentów deklaruje, że nie będzie głosowac, natomiast 9proc. Niema w tej sprawie zdania.

 10. Zobaczcie ile papieru się zmarnowało. Skoro już były karty wydrukowane a mają być drukowane nowe. Szkoda lasu.

  • kasy już nie szkoda? tylko 5 milionów i koło 10 milionów na zmiany na poczcie ale co tam państwo bogate zresztą to nie ich kasa wszyscy się zrzucą nie ważne czy jesteś pierwszego czy drugiego sortu

 11. Czy będą automaty do odprężenia i redukcji napięcia seksualnego?

 12. Słusznie, bo ludzie za mało, leków żrą.

 13. Niebawem mają zostać zainstalowane kolejne…. w kolejce oczekuje szczepionkomat – trwają ustalenia z fundacjami Billa i Melindy Gates

 14. A morfinka będzie?

 15. W dzisiejszych czasach bardzo przydatne rozwiązanie. Chętnie skorzystam

 16. Z tego co wiem to nie jest to pierwszy taki automat. Produkuje je firma Pharmashop24 i stają już w wielu miejscach w Polsce.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.1428zł -0.18%
  • GBP 5.046zł -0.15%
  • EUR 4.5111zł -0.27%
  • CHF 4.26zł -0.21%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online
   Pilecki.Raport